30+ Zirvesi - 27 Aralık

Anketlere göre 27 Aralık akşamı ve Kadıköy çıktı. Bu durumda iki şey lazım.

1) Gelebilenler kimler? (Ona göre rezervasyon, vb. yapılır belki)
2) Rezervasyon yapmak için öncelikle yer lazım. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Bana bırakırsanız, Simit Sarayı türevi bir yere oturturum sizi.

Mod arkadaşlar, bunu yukarıya tutturabilir misiniz?

Bir de öneri. Buna gelemeyen de çok olacak. Bir sonraki olursa, onu Taksim'de yapalım ki gelemeyenler de gelebilsin.

YER VE SAAT EDİTİ: Tarantula Pub'ın üst katı için yaptırdım. 18:00'den itibaren açık. İsteyen istediği saatte gidebilir. "Kalabalık masaymış, Ayça ayırtmış" derseniz anlayacaklarmış. Böylece yeni bir mekanı da denemiş olacağız. Haydi, gazamız mübarek olsun.

Beni bir konudfa uyardılar yalnız, hesap masa başı oluyormuş. Kasada çıkarken ödeniyormuş ama oradan ödemeden çıkınca hesap masada kalan son kişiye patlıyormuş. O kişiyi düşünelim, hesapları ödemeden gitmeyelim.

HARİTA Editi: Harita ektedir
www.bing.com

Ben eşimle gelmek istiyorum ama ailemin istanbula gelme durumu var tarihleri kesin değil duruma göre katılacağız

  • basond  (19.12.14 07:55:30)
ben de en azından uğrar 2 bira içerim diye düşünüyorum.

  • aeroflot  (19.12.14 08:29:51)
kaç kişi olacağı ile de alakalı olarak isis ve liman kahvesinin iç mekan hacmi zirveyi taşır, masa birleştirme imkanı olur diyorum ben. sigara da icilmiyor.

biz gelmek istiyoruz ama 29 olmasın diyorlar. :(
  • kaymaktutmayansicaksut  (19.12.14 08:52:12)
@kaymaktutmayansicaksut Sensiz olmaz, ben seni himayeme alırım. Velin olurum :)

  • aychovsky  (19.12.14 08:59:21)
Ben de gelirim. :)

  • damdanakan  (19.12.14 09:02:34)
Ben zaten geliyorum.

Barlar sokağında bir mekan uygun olur gibi görünüyor, evet. Rezervasyon konularını hiç beceremem, bulasmayayim. :)
  • nereye bu gidis  (19.12.14 09:21:12)
yüksek ihtimalle geliyorum ben de.

  • icemint  (19.12.14 09:25:07)
Geliyorum :)

  • innerbliss  (19.12.14 10:06:02)
baya baya 30 -+ mı yani. ben gelip ortalamanızı düşüremez miyim. kimlik bakcanız mı :)

  • fucking machine in my head  (19.12.14 10:22:13)
ben gelemiyorum :(

edit: yasim da tutmuyordu zaten. hih.
  • shi aila  (19.12.14 10:22:43 ~ 19:45:03)
Yine klasik bar ortamı, gürültülü ortamda yapmaya niyetlendiniz

Bir sonraki zirveyi söylediklerimizi kulaklarımızın duyabileceği bir kafe ortamında yapabilirseniz sevinirim. Başta Karaköy olmak üzere çok afilli kafeler açıldı biliyorsunuz.
  • mea maxima culpa  (19.12.14 10:39:23 ~ 13:29:19)
ben gelicem uğrıcam daha doğrusu iceminte borcum var onu öderim cıkısta da bedelli icin para toplarım herkes 100 lira verse 50 kişi gelse

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (19.12.14 11:20:16)
bir gün önce şirket yemeği var, büyük ihtimalle kafam sebebiyle 27'si bütün günü evde geçireceğim. olmasaydı belki +1 olarak da kısa süreliğine uğrayabilirdim, kötü denk gelmiş :\

  • loveinaflipbook  (19.12.14 11:39:51)
-2 ile katılmak istediğim fakat katılamiciim.
mea maxima +1 karaköy'deki zirvede görüşmek üzere.

  • mor puantiyeli zebra  (19.12.14 12:05:14)
Geliyorum. :)

  • n3tw0rk3r  (19.12.14 12:09:47)
@fucking machine in my head Olmadı şimdi bıraksan kirli sakalı, o zamana kadar bir 5 yaş büyük gösterir. Arada kaynarsın :)

Ben yer konusunu hiç bilmiyorum. Beylikdüzü için önermiştim, ötesinde ben de çok şey bilmiyorum. Cafe olur, bar olur; yeter ki yanımızdakinin konuştuğunu duyalım. Önerilen yerler arasından araştırıp seçeriz.
  • aychovsky  (19.12.14 12:35:52)
@bhelv
ne borcu?

  • icemint  (19.12.14 12:49:26)
İsis'in alt katında bahçe gibi büyük, ferah bi alan vardı. Gürültülü değildi galiba, bi de ısıtma tertibatı var mıdır bilmiyorum. Ayrıca sigara icmeyenler rahatsız olabilir belki. Bu konuları netlestirebilecek biri olabilir düşüncesiyle paylaşmak istedim.

  • nereye bu gidis  (19.12.14 13:22:14)
geliyoruz. ben + çok sevgili karıcığım.

  • pisiklet  (19.12.14 13:27:46)
bende geliyorum.

  • yaramazkediyim  (19.12.14 15:13:00)
geliyorum.(hera barlar sokağında önerim).

  • jamswety  (19.12.14 16:15:54)
+1'imle geliyorum.

  • avifa  (19.12.14 16:26:12)
bende geleceğim.

  • bruceandwayne  (19.12.14 18:45:03)
erkek arkadasin yas kontenjanindan beni de kabul eder misiniz? benim 30uma baya zaman var cunku :)

  • fraise  (19.12.14 20:13:05)
kaç tane bekar abla geliyo

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (19.12.14 20:30:23)
geleyorum.

  • anonymice  (19.12.14 21:21:39)
Hurşit geliyorsa çıkışta birkaç arkadaş bekleyip ellerimizde meşe odunu ile kendisi ve diğer trollerle tanışmak istiyoruz.

  • mea maxima culpa  (19.12.14 21:23:13)
Viktor Levi?

  • pisiklet  (19.12.14 21:49:35)
olmadık bir şey çıkmazsa geleceğim.
alkollü gürültülü bara da varım, papatyalı melisalı dingin ortama da... sigaradan dumanaltı olmayalım yeter.

edit: olmadık bir şey çıktı... ben başıma geleceği biliyordum.
  • late viper  (20.12.14 01:06:47 ~ 25.12.14 13:39:50)
O haftasonu full çalışıyorum ama gelmeye çalışacağım, ortalamayı yükseltçem :) Belki eşim de gelir.
Gürültüsüz ve sigara dumansız ortam tercihimdir, not düşülsün :)
İyice emekliler gibi oldum :)
  • charlesbukowskiineksi  (20.12.14 09:09:19)
Zürih Bar güzel olur diyolla. :)

  • old possum  (20.12.14 09:31:13)
modlar göreve tehdit ediliyorum nerde bu devletin polisi savcısı

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (20.12.14 18:22:03)
fosilde yapak mı abiler ablalar hem param yok hesap ödemem ben tanıdık orası valla diyorum 10 a akdar kafe 10dan sonra ver coskuyu

karaköy güllüoğlunu orda merkezi hem
  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (20.12.14 18:39:24)
Gelesim var ama kimseyle burdan bile muhabbetim yok.
edit: @aychovsky yazın madem beni de

  • lucky dog  (21.12.14 01:17:47 ~ 22:10:24)
Bir yığın moruk n'apcaz bir arada yav? Erkekler briç ekibi kurmaya çalışır, kadınlar nişan evlilik muhabbetiyle ayrı masaya geçer; kadınlar kulübüne döner orası. Yaş sınırı düşsün biraz : ) (+30'um, bana her yer Trabzon)

  • stratejisizsiniz  (21.12.14 14:02:35)
@lucky dog Bağımsız ve daha önceden muhabbetsiz gelen çok insan var. Orada kaynaşmayı planlıyoruz kendileri ile. Çekinceler ayrı konu ama bekleriz. :)

@stratejisizsiniz Arada birkaç yaşı tutmayan kişiye Arizona eyaletinden sahte kimlikler hazırladım. Onlar taze kan olacaklar. Bana bakma, ben elişimi alıp en yakındaki televizyona bakıp ilgisiz bir diziyi gösterip "Ooo, neler oldu bilmiyorsun. Şimdi bak, bu Yeşim, bunun sevgilisi vardı Sarp ama aralarına Esra girdi. Yeşim çok iyi kız, melek gibi, pek de güzel ama Esra da zengin olmak için her türlü kötülüğü yapıyor" diye anlatacağım sana. Kaçabilirsin ama saklanamazsın :)
  • aychovsky  (21.12.14 14:35:22 ~ 14:38:22)
mekan olarak size tarantula pub'ı önerebilirim. kadıköy'de taptaze açılmış, çok şık bir mekandır. asma katı nispeten sessiz konuşmaya müsait ve gruplar için uygun. fiyatlarda normal kadife sokak fiyatları gibi.

kendi barımmış gibi anlattım. lakin gerçekten çok sevdiğim için yazmak istedim.

tr.foursquare.com
  • gregory  (21.12.14 19:55:47)
ben gelemem.

  • brotha b  (21.12.14 19:59:26)
Eşimle gleliyorum. Çocukları kayınvaldeye kitleyebilirsek tabi o akşam :)

  • old possum  (22.12.14 11:56:06)
Kadıköy beni de zorlar sanırım ya. Bir dahaki sefere artık :(

  • vejeteryanvampir  (22.12.14 15:32:26)
nerde yapıyoz söyleyin fosilde yapalım valla on numara saray manzaralı

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (22.12.14 20:53:31)
30+ değilim ama kadıköy'de mekan arıyorsanız rexx'ten aşağı yürürken solunuzda kalan bomonti çok güzel bir yer, öneririm.

  • reavelyn  (22.12.14 20:56:06)
Ben de gelmek istiyorum. 28 şubat'ta 30 olacağım ama :) şimdilik 29 da olur derseniz gelmeyi çok isterim.

  • dgr  (23.12.14 00:58:13)
@dgr Gel tabii ki, aramızda birkaç ayın lafı olmaz. Olmadı benden alır, sana veririz.

  • aychovsky  (23.12.14 07:15:12)
sigara içenler yüzünden hem dumanaltı olup hem de soğuktan donarak paltoyla oturmak istemiyorum.
benim gibi düşünen başka kimse var mı?

  • innerbliss  (23.12.14 14:41:26)
@innerbliss Açıkçası biz de old possum ile onu tartışıyorduk. Ben de senin gibiyim. Ama "Ben oturduğum yerde sigara içmek isterim, onun için ikide bir çıkamam" diyenler de olacaktır. Açıkçası o büyük dert herkes için şu anda ve her zaman.

  • aychovsky  (23.12.14 15:01:09)
@benim sigara alerjim var. nefesim tıkanıyor.

kusura bakmayın ama sigara içilen ortamları sevmiyorum, gitmiyorum. birileri sigara içmek istiyor diye de soğukta, açıkta oturmak istemiyorum zemheri ayında.

ister yabani deyin, ister ne derseniz deyin. bu sigara konusuna ne zaman ılımlı yaklaşırsam sigara içen insanlar da tepeme çıktılar. kendi evimde ne zaman bir tane pencere kenarında iç bari diye izin versem izin verdiğim insan bunu kendine hak bilerek 20 tane içip suratıma üfledi. nezaketimin ceremesini çektim.

sigara içilen ortamlarda buluşuluyorsa beni yok sayın. sen olmasan da önemi yok, sen kimsin ki dersiniz. bunda da haklısınız.

ancak bence temiz, sağlıklı nefes alabilmek insanın dünya üzerindeki en önemli ve en birinci hakkıdır.

çok doluyum bu sigara hakkında çoook.
  • mea maxima culpa  (23.12.14 15:07:54 ~ 15:08:47)
Sigara içiyorum fakat duman altı olmaktansa sigarasiz mekan tercih ederim.

  • nereye bu gidis  (23.12.14 15:27:09)
innerbliss +1

---

@mea
zaten sana uymuyordu sanırım tarih ve mekan.
  • icemint  (23.12.14 15:44:55)
Bu soğukta açıkta oturup bi tarafımı dondurmayı ben de istemiyorum. İsteyen iki dakka ayrılır kapının önünde içip geri döner olmaz mı?

  • old possum  (23.12.14 16:01:30)
@icemint ben gelemiyorum evet, ama sigara konusu açılınca dayanamadım.

bağzı saygısızlar yüzünden böyle olduk netekim.
  • mea maxima culpa  (23.12.14 16:04:40)
ooo sigara tartışması nerde olacak abi bu organizasyon

beyler bi organize olalım.doc
  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (23.12.14 17:58:21)
Ben yarın 25 kişilik yer ayırtıyorum; gelen gelir, başımız üstünedir. Gelmeyenlerle de umarım daha sonra görüşürüz. Sadece gelmeyen haber versin, ona göre yer ayırtayım.

  • aychovsky  (23.12.14 18:55:31)
Kadıköy'ü bilen sevgili arkadaşlar. Bana bir soru geldi, cevabını bilmiyorum. Cevaplayabilirseniz, sevinirim.

Zirveye araba ile gelecek arkadaşlar için, 24 saat araba bırakılabilecek bir otopark var mı?
  • aychovsky  (23.12.14 22:32:37)
şifanın karşısında 24 saat açık caferağa katlı otopark ve kadife sokağın başlangıcında(rexxin üst çaprazında) 24 saat açık moda otopark var. 30 olmadığım için de gelemiyorum :I

  • disardayim  (24.12.14 00:33:27)
erken bir saatte olursa eşimle katılmayı istediğim zirve malum 30+ lar çoluk çocuk sahibi oluyor çocukları geç saate kadar bırakamayabiliriz.
saat ve mekan bilgisi bekleriz.
barlar sokağında bir mekan uygun olur iki bira içeriz artık.
  • bezdarniy  (24.12.14 11:37:26)
Birkaç kişi daha "Erken olsun" demişti. Ben uzaklardan geleceğim için en erken 19:00-19:30 olur gelişim diye düşünüyorum ama 18:00 gibi gelenler olacakmış. 22:00'den sonra da gelecek başkaları var. 18:00 gibi başlar, sonra onlar gidince nöbeti devralanlar olur. Bir devr-i daim oluşur.

Yeri bir iki saate halledeceğim.
  • aychovsky  (24.12.14 11:46:51 ~ 11:50:04)
Yer ve saat editini yukarıya, duyurunun başına yaptım. Oradan bulabilirsiniz.

  • aychovsky  (24.12.14 12:29:49 ~ 12:32:08)
evet 18 :00 gibi başlasa yine bir kaç saat kalabiliriz, sonraki muhabbetleri artık buradan takip ederiz. :)
birde kapalı yer olsun malum hava soğuk bir tarafımız donmasın lütfen.

  • bezdarniy  (24.12.14 12:53:22)
Ben, animal, emirkulu, madeline elster gelirse varım.

  • camfrog sonmez  (24.12.14 20:23:36)
Animal Zurih'te normalde.

  • delifaruk  (24.12.14 20:24:55)
ben de +1'imle geliyoore.

  • bi bipolarin guncesi  (24.12.14 20:56:59)
bence kesin gelirim, ama yani söz vermekten de çekiniyorum ama elbet gelirim.

  • michael_knight  (24.12.14 21:48:45)
yeni gördüm zirveyi, gelesim var; ama hayırlısı bakalım.

  • gochebe  (24.12.14 21:56:06)
ikitelli tarafından gelecek olan varsa yardımcı olabilirim..
a

  • anonymice  (24.12.14 22:06:02)
ben varım batışehirden gelicem

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (24.12.14 23:49:41)
@Hurşit zirvelerde herkes nikini yazan bir etiket takar yakasına :) haberin olsun şimdiden.

  • mea maxima culpa  (25.12.14 00:28:55)
adam toplayıp beni mi dövceniz gelirsem ki büyük ihtimal gelicem yarım saat 1 saat ben öyle bi insan değilim zaten arkamdan dedikomu yaparsınız

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (25.12.14 00:48:33)
hangi nikini yazacaksın yakana onu soracaktım.

  • mea maxima culpa  (25.12.14 00:56:16)
gelebilirim ama söz vermiyim

  • limoncello  (25.12.14 00:58:25)
yav şunu 25+ yapaydınız. ölecem sıkıntıdan evde. 40 yaşındaki insanla bile güzel muhabbet edebilirim.:)

  • justinho26  (25.12.14 01:52:29)
bende geliyorum

  • hebanon  (25.12.14 05:51:24)
bende gelirim

  • hebanon  (25.12.14 06:04:31)
Yakaya nick olayını sevdim ben, yazalım bence :)

  • old possum  (25.12.14 08:31:50)
Dünkü Beylikdüzü mini zirvesinde bile o yakadakiler olmadan kafa karıştırıcı durumlar olabilirdi, işe yaradı o etiketler. Bence biz kesinlikle yapalım, 30 küsur kişi var. Sağlam karışır.

  • aychovsky  (25.12.14 08:33:22 ~ 08:34:43)
@aycho ben saat 6 gibi gideyim, gelenleri karşılayayım bari. yanımda bir kutu toplu iğne getireyim, herkesin nickini yazıp göğsüne iliştiririz. :) Bir aksilik çıkmaz inşallah da o saatte orada olabilirim.

  • old possum  (25.12.14 08:37:14)
Toplu iğnedense yabışkanlı etiket daha pratik olmaz mı? Hem zamanla yabışkanı gidince sökülür, böylece uzun süre etiketli etiketli durmaktan kurtulmuş oluruz "kendi söküldü" ayağına.

  • nereye bu gidis  (25.12.14 08:41:53)
Yok, hiç toplu iğne ile delmeyelim insanları. Bazılarının kıyafetleri hassas oluyor. Etiketler çok kolay hallediyor bu işi. Ne süper yapışıp giysi bozuyor ne de oraya buraya düşüyor, çok temiz iş.

  • aychovsky  (25.12.14 08:44:14)
@nereye bu gidis, Aaa evet post it var evde dolu. Onları getireyim :)

  • old possum  (25.12.14 08:44:38)
@old possum, post-it'ler çok çabuk düşüyor bir de yukarı yukarı kıvrılıyor.

  • aychovsky  (25.12.14 08:46:09)
Şu etiketlerden var çalıştığım yerde bol bol, şunlardan getiririm ben.
www.urunetiketi.com

  • aychovsky  (25.12.14 08:49:31)
Hah, bunlar iş görür.

  • nereye bu gidis  (25.12.14 09:14:30)
bozuk para ve kumbara. sigara içebilmek istiyorsan dışarı çıkarsın paşa paşa. sevdiğim kadın astım hastası, senin keyfin için ona zarar veremem, bencilliğin mide bulandırıcı.

  • devorgilla the gunslinger  (25.12.14 09:22:22)
Arabadan dolayı bira içemicez, mekandan dolayı sigara içemicez. ne içicez ulan biz? limon sıkarım oyle mekana ben.

bonus track:
www.youtube.com
  • anonymice  (25.12.14 17:14:24 ~ 17:53:44)
@devorgilla the gunslinger
o cevap verdiğin insan "ille de sigara içilebilen bir yer olsun" mu dedi?
sadece kendi fikrini söyledi. bi üslup vardır di mi? "benim sevgilim astım sigara içilmezse iyi olur bizim için, isteyenler dışarıda içsinler" gibi birşey söyleyeceğine neden kusuyorsun sen?
  • dgr  (25.12.14 19:00:46 ~ 19:01:27)
Araya dalayım.
@brotha b, pek bir şey kaçırmazsın. Millet de ancak o vakitler gelir zaten. 22:00'de gelecek olan bile var.

Dün Beylikdüzü'nde mini zirve yaptık, sigara içilmeyen kısımda. Hemen yanımız sigara içilen kısımdı. (Evet, Beylikdüzü ortadan bu şekilde ikiye ayrılıyor :P ) İsteyen içti geldi, arada bir 10 dakikalık molalar oldu. Orada da kendi çapında ayrı, mini mini bir grup sosyalleşti. Hatta camların arkasından el bile salladım bir ara onlara. Ya da kızlar zirvesinde de karışık karışıktık, hiç sorun olmadığı gibi nefis oldu.

Ama daha önce dediğim gibi Kadıköy'ü bilmiyorum, gideceğimiz yeri de bilmiyorum. Başka ve herkesi memnun edebilecek bir yer bilen ve ayarlayabilecek olan biri de varsa, yarın iptal ettireyim. Telefondaki adam dosta güven düşmana korku veren bir sesle "Çok rahat edersiniz, inanın bana. Öyle böyle değil. Dibiniz düşecek" tarzı şeyler söyledi ama ben de göreceğim. Daha önce büyük sıkıntı olmayan şey burada da "Bizim oranın adetleri, meşhurdur cinayetleri*" moduna girilmediği sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Yarın adamla tekrar konuşacağım. Sormamı istediğiniz veya "Şusu busu var mıymış", "Şu şöyle miymiş" dediğiniz şeyleri bana iletin. Mesajla birçok şey soran oldu, onları da ilettim ama belki aklımıza gelmemiş şeyler vardır. Birama tükürülme tehlikesini göze alıp gitmeden önce adama ahiret sorularımla kabir azabı yaşatmayı çok isterim.

*Bu şarkıyı ve klibi bilen 30+'dır veya yakındır diye düşünüyorum.
  • aychovsky  (25.12.14 19:47:55 ~ 20:05:33)
bu sigara konusu sıkıntı. içmeyenin halinden de anlarım ama burada bile böyle bi üslup oluşuyosa oradayken dışarı çıkıp sigaramızı içip geri gelsek bile şartlanmış bünyelerden dolayı o memnuniyetsiz manidar bakışlar garanti gibi geldi bana. ki şahsen kahvemi ya da biramı sigarayla içmekten zevk alıyorum.

  • wrench  (25.12.14 20:11:28)
gelme ihtimalim var...

yalnız, konuşulmuştur aynı notu düşeceğim; masa başı hesap ve çıkışta ödeme işi sakat. bence istisnai bir çözüm olarak anında ödeme yapılırsa daha iyi.
  • yirmibirellidokuz  (25.12.14 22:24:20)
arkadaş ne sigaraymış bu. alerji deniliyor, astım deniliyor. kavgalar çıkıyor, hala daha biramı, kahvemi sigara ile içmeyi severim deniliyor.

lütfen bir daha sigara içenler ve içmeyenler ayrı toplanılsın. neyin kavgası bu anlamadım.

sigara içmek isteyenler ayrı toplansın içmeyenler ayrı. hayır neyin kavgası bu, niye laf sokuluyor, ne kanıtlanmaya çalışılıyor bilemiyorum.

içen içsin kendi aralarında, içmeyenler de kendi aralarında otursunlar.
  • mea maxima culpa  (25.12.14 22:40:58)
arkadaşlar bence ekşi sözlük yazarları başka yerde otursun. ben çarıklı duyurucularla oturmam aynı yerde. cümle kuramaz bunlar. oturup onlarla karadayı muhabbeti mi yapıcam lümpenler gibi :(

  • camfrog sonmez  (25.12.14 23:29:06)
ben gelirim hesabı ödemeden kaççarım masadakiler düşünsün

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (25.12.14 23:36:15)
geliyorum!

  • justinho26  (25.12.14 23:37:55)
kadıköy istanbul değil ki..

  • hebanon  (26.12.14 05:03:44 ~ 05:04:47)
27 yaşında bekar bi delikanlıyım.. gelebiliyo muyum?

  • someone of god  (26.12.14 05:06:08)
alerjinin hası sende galiba mea maxima culpa. benim neyi nerede nasıl konuşacağımı sana danışacak halim yok herhalde. ve evet ben kahvemi de biramı da sigarayla içmeyi severim. katılmayı düşündüğüm bi zirve için fikrimi belirtmemde sanırım hiçbir sakınca yok. yalnız senin katılmayacağını söylediğin bi zirve için bu kadar dik çıkışlar yapmanın sebebini anlayamadım. alerji olarak kabul ediyorum.

yani diyeceğim şu ki karşınızda azarlayabileceğiniz bi çocuk yok, dolayısıyla üslubunuza dikkat edin biraz.
  • wrench  (26.12.14 10:03:52)
Biri birini öldürmeden su zirveyi yapabilseydik hayirlisiyla.

  • damdanakan  (26.12.14 10:16:43)
evet sigara alerjim var, evet alerjik astımım var.

ama evet, en büyük alerjim internetten durmadan laf sokmaya.

neyin tartışması anlamıyorum? alerjim var sigara içilmeyen ortamlarda nefes alamıyorum yazıldıktan sonra bira ve kahvemi sigarayla severim yazmanın ne mantığı, ne bağlantısı var? iç sigara sana ne karışan var. istersen gel benim suratıma da üfle ama o da hayat boyu tek görüşmemiz olur, ben kalkar giderim ortamdan. sen keyfine devam edersin.

sigara içenler ayrı toplansınlar. ben o ortama girmek istemiyorum.

ayrı toplanılsın diyorum. o kadar.

neden katılmayacağım bir toplantı ile ilgili yazıyorum? çünkü başka toplantılar olursa tekrardan böyle tartışmalar olmasın diyorum.
  • mea maxima culpa  (26.12.14 11:34:46 ~ 11:37:11)
ortada senin tetiklemeye çalıştığın tartışma hariç herhangi bi gerilim yok aslında. önce klasik bar ortamı, gürültülü mekan, sonra olası trollere laf sokma çabası, ardından da duman avcılığı. memnuniyetsizliğini bu kadar saçmana gerek yok bence, yine de sen bilirsin.
iç sigara sana ne karışan var diyosun da, daha sigarayı içmeden yeteri kadar karıştın zaten. "katılmayı düşünenlerin içinden" içenler ve içmeyenler baskın katılıma göre zaten gerekeni yaparlar. nöbetçi öğrenci edalarına gerek yok.

  • wrench  (26.12.14 12:04:23)
Altı üstü buluşma organize edilecek, sadece yer ve saat verilecek bundan bile millet kavga çıkarmaya, laf sokmaya konu buluyor, ne alem adamlarsınız 30+ insanlarsınız yapmayın böyle.

  • basond  (26.12.14 12:16:02)
Kimse kimseyi çok tanimiyor zaten @titiraprap, rahat ol o konuda.

  • damdanakan  (26.12.14 12:55:38)
amaç tanışmak zaten.

  • mea maxima culpa  (26.12.14 14:05:57)
Yarin istanbula gelirsem ugramak istiyorum, yarin oglen belli olur yazarim ben de.

  • coney island  (26.12.14 17:40:21)
yakalığımı hazırladım, cokta guzel bir font verdim :) uww cok heyecanlıyım :=)

  • anonymice  (26.12.14 22:33:20)
Yeri tarif edebilecek var mı ? nette de bulamadım.

  • charlesbukowskiineksi  (27.12.14 08:24:00)
Saat 6 demiştim ama 7 den önce gelemeyeceğim.

  • old possum  (27.12.14 09:58:27)
kadikoy çarşıda burger king'in yanından sola, ardından da ilk sağa dönüyorsunuz. sokağın sonlarına doğru sağ sırada kalıyor.

  • gregory  (27.12.14 10:09:21)
30+ zirvesi icin istanbula geleyim derken kendimi canakkalede buldum bu sabah ozel nedenlerden dolayi. Malesef katilamiyorum.

  • coney island  (27.12.14 11:01:13)
Haritasını buldum. Yukarıya ekledim.

  • aychovsky  (27.12.14 11:28:52)
yaa 3 saate para gelmezse benim gibi birini tanıma fırsatını kacıraksınız üzgünüm

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (27.12.14 12:06:12)
ahanda bulamadım nakit gelemeiyom başka sefere ölmezsek

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (27.12.14 16:00:33)
ya o kadar hazırlandım ama otopark-içki-sigara üçgeni gelmemi engelliyor...

  • anonymice  (27.12.14 16:43:33)
Ben geldim mkana ama kimse yok cikiyorum. Cariklilarin arasina katilmak hata idi zaten

  • camfrog sonmez  (27.12.14 16:55:49)
Hurşit yapma Hurşit, etme Hurşit, bizi yalnız bırakma :P

  • mea maxima culpa  (27.12.14 16:56:18)
Yoldayim beylerbeyindeyim

  • old possum  (27.12.14 17:17:00)
  • nereye bu gidis  (27.12.14 17:19:50)
Biz geldik oturuyoruz 5 kişiyiz şu an :)

  • icemint  (27.12.14 17:23:08)
136 kişilik event e 4 tane kurabiyeyle gelen ve yaşı tutmadığı için kapıda evebeynlik yaptığım, bana amca diyen baba yarısı olduğum 89 gelmeyeydi eyiydi ;))

  • erty_ksk  (27.12.14 17:56:33)
Bu arada kurabiyeler bir harika

  • erty_ksk  (27.12.14 17:57:50)
Yarim saate oradayim

  • aychovsky  (27.12.14 18:16:25)
15+ :)

  • icemint  (27.12.14 18:48:12)
Bi saate oradayim.

  • damdanakan  (27.12.14 18:49:56)
Quality değil quantity.
Yanlış anlaşılmış bi önceki mesajım :)

  • icemint  (27.12.14 18:59:25)
Oralarda misiniz hala?

  • delifaruk  (27.12.14 19:06:07)
Charlesbukowskiineksi oralardaysa bi yere kipirdamasin, hediyesini getiriyorum. :)

  • damdanakan  (27.12.14 19:09:54)
kimse bir yere ayrilmasin!

  • ne desem bilemedim  (27.12.14 20:45:15)
yarım saat sonra falan ben de oradayım

  • atesikus  (27.12.14 20:47:53)
sizden de foto bekliyoruz :)

  • hain kostokk  (27.12.14 20:49:52)
20 civarı kisiyle devam

  • icemint  (27.12.14 21:08:45)
iyi eğlenceler arkadaşlar.

20 kişi çok fazla bile. insanların yarısı diğer yarısı ile tanışamamış olabilir. :)
  • mea maxima culpa  (27.12.14 21:18:00)
süper tatlı bir ortam vardı. Gelen herkesi çok sevdim. Normalde 35 gösterip aslında 27 yaşında bir insan olarak beni dışlamadıkları için de ayrıyetten teşekkür ederim..

Gelmeyenler süper bir zirve kaçırıyorlar haberleri olsun!
  • dusunuyorumoyleysevurun  (27.12.14 21:32:10)
Saat 23:00 de başka zirvem olduğu için ayrılmak zorunda kaldım. İçim elvermeyerek ayrıldım bu da biline

  • dusunuyorumoyleysevurun  (27.12.14 21:33:34)
gittik gördük donuyoruz.

herkes pek bir tatlı pek bir şeker. <3 <3

mekan da on numara. gelenlere ayrı organizasyonda emeği gecenlere ayrı teşekkür etmeli.
  • kaymaktutmayansicaksut  (27.12.14 22:08:31)
Herkese teşekkürler. Çok kalamadık ama olduğu kadar artik . bir daha ki sefere daha çok kalırız inşallah.

  • bezdarniy  (27.12.14 22:22:32)
30+ katılımcıyla şenlikli bi zirveydi teşekür ayçovski :D

  • k4l3m  (27.12.14 23:20:47)
  • m e l t e m  (28.12.14 00:19:55)
İlk zirvemdi, guzel gecti. Ortam guzeldi, insanlar da guzeldi. Tanistigim herkesi sevdim, tesekkurler. 30+ lar cok tatli insanlar:)

  • delifaruk  (28.12.14 00:47:27)
gözümün önünde eylendiler :/

  • gregory  (28.12.14 01:20:39 ~ 29.12.14 21:20:49)
emeği geçenlere ve tüm katılan arkadaşlara teşekkürler & selamlar ^^

  • icemint  (28.12.14 01:57:31)
Birisi fötr şapkasını unutmuş. Kimse çıksın ortaya, şapka bende.

Bir de hesabı takan arkadaşlara selam olsun.;)
  • suicides underground  (28.12.14 08:56:54)
Ayça'ya, old possum'a ve diğer emeği geçenlere teşekkürler. Ortam da muhabbet de iyi insanlarla tanışmak da güzeldi.

  • nereye bu gidis  (28.12.14 09:18:22)
Fötr şapka benim. Kaybettigime çok uzulmustum. :/

  • damdanakan  (28.12.14 09:24:02)
O sapkayi ben haric herkes takip denedi:) Hatta fotografi bile var:)

  • delifaruk  (28.12.14 09:39:58)
Ben foturaf cekinmistim o sapkayla.

  • nereye bu gidis  (28.12.14 09:45:55)
Fotolari isterim :)

  • damdanakan  (28.12.14 09:56:29)
güzel bir akşamdı kendini genç hissedip +30 olan herkese burdan selam ederim.

  • bruceandwayne  (28.12.14 10:06:27)
Şapkayı bir ara veriyim sana haberleşelim de. Ya da kargoya verebilirim

  • suicides underground  (28.12.14 10:07:48)
suicides kim yaptı onu acaba? tahminin var mı?

  • devorgilla the gunslinger  (28.12.14 10:29:01)
Emeği geçen, sohbetlerde katkısı olan herkese çok çok çok teşekkürler! Çok eğlenceli bir akşamdı gerçekten. Mekan seçimi de çok güzel olmuş ayrıca.

Tekrar görüşmek üzere :)

Not: takılan hesapta yabancı marka bira falan vardı, zirvede yabancı bira içerken gördüğünüz biri varsa şüpheli listesine ekleyebiliriz :)
  • loveinaflipbook  (28.12.14 11:23:23)
@suicides Ne kadar hesap takıldı ise kırışalım en azından ya da ben ödeyeyim organizasyon olaraktan :)

İtiraf eden olursa, o da ayrı bir konu.
  • aychovsky  (28.12.14 11:33:23)
Uzuldum katilamafigima, oldukca eglenceli gecmis anlasilan :)
Yeni yilda yeniden 30+ zirvesi olursa bu sefer kacirmam insallah.

  • coney island  (28.12.14 11:36:26)
Bu arada gelen herkese teşekkürler. Pek bir eğlenceli oldu. Ben şimdiden "Bir dahaki ne zaman olsun" diye düşünüyorum. Gelemeyenlerle de orada görüşmek üzere :)

  • aychovsky  (28.12.14 11:56:01)
Bu da caps
imgur.com

  • aychovsky  (28.12.14 11:56:34)
vaoov yine ağızlı arkadaşı gördüm ben burda diğerlerini tanımıyorum :)

  • isadora  (28.12.14 12:00:58)
gülen arkadaş gene başrolde güzel ekip olmuşsunuz

  • basond  (28.12.14 12:09:29)
@suicides underground, üzüldüm hesabın sana kitlenmesine. Bir dahaki zirvede senin hesabı topluca biz ödeyelim, ne dersiniz ahali?

  • old possum  (28.12.14 12:16:57)
Hesap bana kitlenmedi ortak ödendi:) @old possum

  • suicides underground  (28.12.14 12:18:56)
Aycho ve icemint'i çıkarabildim ama herkes çok tatlı duruyor :) Keşke 30 olsaymışım dedim hayatımda ilk kez :)

  • pandispanya  (28.12.14 12:20:33)
Çok tatlı bir ortamdı. Herkese teşekkür ederim katılımları için. :)

  • n3tw0rk3r  (28.12.14 12:27:58)
fotoğraf çekmek için gitmemi mi beklediniz:/

  • dgr  (28.12.14 12:33:58)
Kimin kim olduğunu yazsanıza gençler, soldan sağ gibi belirtip. Merak ediyoruz biz gelemeyenler olarak.

Gerçi fotoğrafı flaşsız çektiğiniz için yüzler çok belli olmuyor ama...
  • m e l t e m  (28.12.14 12:38:04 ~ 12:40:17)
delifaruk'un makinada "deli" fotoğraflar var :) onları bekleyin bence :) bi ara suratımızda rastgele flaşlar patladı :D
ama kimse de sol baştan saymasın elbette ^^

@love
takılan hesap dökümünün fotosunu çeksek iyiydi. :D
vallahi benim merhabalaşamadığım 2 kişi oldu. dolayısıyla onlardan şüpheleniyorum :D
  • icemint  (28.12.14 13:03:24)
fotografı çeken arkadaşı hiç sevmedim, böyle yüzünde sanki bi "alper" ifadesi var gibi...

önceden tanıştığım 3-4 kişi gördüm yanlış görmediysem. herkes mutlu belli ki. umarım eğlenmişsinizdir :(

gerçi istanbul'da olsam da 30 yaş kotasına takılıyorum ne yazık ki :)
  • c1b2k3  (28.12.14 13:08:31)
bu 30 yaş muhabbeti o kadar yapıldı ki, 30 yaşı aşalı çok olmuş olan beni bile etkiledi. resmi ciddi ciddi inceledim. nasıl insanlarmış bunlar diye :P

  • mea maxima culpa  (28.12.14 13:10:54)
@c1b2k3 gelseydin +1 kontenjanından girerdin problem değildi yaşa o kadar takılmadı.Alırdık seni içeriye. Bu arada senin zirveden tanıdık insanları görmek hoştu hatta bir ara ne güzeldi o da diye sohbeti oldu.

@take a minute - sana epey bir seslendiler geldiğinde ama direk sol yandan muhabbete girince isim etiketin de kaldı haliyle :)

Yapımda emeği geçen önce @aychovsky ve mekanı bize tavsiye eden gözünün önünde hunharca eğlendiğimiz @gregory 'ye teşekkürler.

Dip not: İzmirli arkadaşlarıma selam olsun. @erty_ksk birinci zirvede görüşemedik, 2. zirvede ben gelmeden yine erken kalkmışsın yine göremedik :)

Gelemeyen arkadaşlara: sigara ile ilgili bir sıkıntı yaşamadık, ben içmiyorum ve hiç problemim olmadı. Gayet medeni şekilde sigara dışarıda içildi ve geri gelindi. Sigara içen arkadaşların tek sıkıntısı yerlerinin kapılması olmuş olabilir. Onun dışında yüzlerine niye sigara içiyorsun şeklinde bakış atılmadı :))

Bazı arkadaşlarımız gece gelmeyi pek istememişler, onlar için pazar sohbetleri tadında öğlen kahveli yada kahvaltılı bir ayrı organizasyon yapalım derim.
  • masterofdeath  (28.12.14 13:49:09 ~ 13:55:01)
Takilan hesabi kirismaya beni de yazin. Bir kisiye yuklenmesin en azindan.
Ama itiraf edilse daha iyi olur:)

  • delifaruk  (28.12.14 14:06:50)
@damdanakan
i.imgur.com

:))

Kadin sandigimiz erkekler, erkek sandigimiz kadinlar, genc sandigimiz yaslilar, yasli sandigimiz gencler vardi:D Ortak nokta ise hos insanlardi herkes.

aychosky ile tanistim, olsem de gam yemem:) Bayagi sen sakrak biri:)seksen9'la tanismak da guzel surpriz oldu, gelecegini bilmiyordum:)
  • delifaruk  (28.12.14 14:07:37 ~ 14:15:02)
Kalan hesap kirisilinca çok bi zararı olmadı zaten. Bitti, gitti.

  • nereye bu gidis  (28.12.14 14:17:03)
yahu hakkaten yasa takilmayin bu kadar, ben bizzat 30-1 olarak katildim ki bildigim kadariyla 30- baskalari da vardi.
guzel kadroydu, keyifli bir gece oldu:)
(hesap durumu can sikici olmus ben beklemezdim aciksasi)
bir dahakine ictikce ode sistemi bir mekan ayarlamak kafalarin rahat olmasi acisindan iyi okul sanki.
  • nwnd  (28.12.14 14:19:14)
@take a minute - Seslendiler cidden :) Sohbet biraz iyiydi ve koyuydu gerçi doğru ama

  • masterofdeath  (28.12.14 14:20:18)
ayrica sigara konusuna da fazla takilmamak lazim, her sigara molasi sonrasi masanin farkli bur yerine konup asagi yukari herkes ile 2 cift laf edebilme firsati olustu. oturdugumuz yere cakilmadik.

  • nwnd  (28.12.14 14:22:11)
Geç geldiğim ve sans eseri eski bir arkadaşa rastgeldigim için, sigara molalarinda gördüğüm arkadaşlar dişinda çok kimseyle tanisma firsati bulamadim. Sapkam benden çok sosyallesmis :)

Bi sonraki zirvede daha aktif olmaya calisicam. :)
  • damdanakan  (28.12.14 14:26:00)
ilk zirvemdi çok keyif aldım, duyuru insanları pek pek tatlıymış. hesap olayı gıcık olmuş. nwnd ya jesti için de çoook teşekkürler.

  • lucky dog  (28.12.14 14:29:52 ~ 14:33:56)
@take a minute
seslendik evet :)
kimyon deme ayrıca şşş :P

sigara konusunda en ufak bir sorun dahi olmadı +1
  • icemint  (28.12.14 14:38:47)
dedikodu yapmışsınız hepp :o

  • disardayim  (28.12.14 14:39:55)
her şeye rağmen klasik sözlük-duyuru zirvesi olarak erkeklerin ezici çokluğu varmış gibi geldi bana. yoksa yanılıyor muyum :)

  • mea maxima culpa  (28.12.14 14:40:16)
@lucky dog, ne demek efenim sayenizde radyo tekrar calismaya karari verdi:)

  • nwnd  (28.12.14 14:41:32)
Çok büyük gadinlar vardi mea, öyle deme. Allah şahidimolsun ki hepsi gadin gibi gadindi.

  • damdanakan  (28.12.14 14:42:12)
@mea, bence yaniliyorsunuz.

  • nwnd  (28.12.14 14:43:02)
hesap konusunda bir şey söylemek istiyorum ki kimse zan altıda kalsın da istemem tabi ama bi fikir olarak şeedebilirsiniz.

konuştuğum bir yazarın söylediği miktar gerçekten fazla. öyle bi-iki kişinin unutup gitmesiyle oluşacak bir meblağ değil.

bazen mekanlar bunu bahşiş altında(!) hesaplara küçük eklemeler yapabiliyor, sonuçta ispat da edilebilecek bir şey değil.

özellikle böyle bir ortamda kimsenin hesap bırakıp gideceğini düşünmüyorum çünkü hatta bu tip toplanmalarda insanlar fazla bile ödeyip çıkabiliyor.

yada hesaptan düşmeyi unutmuş olabilir mekan.

tabi mekanı da hedef göstermek istemiyorum ama olabiliyor bazen böyle.
  • c1b2k3  (28.12.14 14:44:44 ~ 14:46:37)
her zirveden sonra yapılan kadınlar yine yokmuş, ooo erkekler bekarlığa veda partisi yapmış, kırathane de iyiymiş king oynamayı bilen muhabbeti de rica ederim bitsin artık.

hem diğer zirveler için bir ön yargı oluşturuyor, hem de itici geliyor.
  • c1b2k3  (28.12.14 14:49:36)
Sigara konusunda zirveden once yapilan tantanalarin bos oldugunu gorduk. Esek kadar insanlariz zaten problem cikmayacagi belliydi. Hazir burdayken nwnd'ye bende tesekkur edeyim. Guzel bir jest yapti kendisi :)
Ben biraz fazla icmisim bu arada sabah farkettim. Hatirlamiyor degilim ama agzim yuzum kaymis olabilir. Kusura kalmasin kimse.
Bahara dogru yeni bir +30 zirvesi klas olur. Tabi ki yine sizler gibi tatlis insanlarin katilimiyla.
  • bruceandwayne  (28.12.14 14:53:42)
lan iyi ki gelmemisim para yok diye kacan hesabın bir numaralı zanlısı olurdum bknz hababm sınıfındaki çakma olanda sefaletin sefası

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (28.12.14 14:56:47)
Sigara konusunda en ufak bir sorun yasanmadi +1

  • delifaruk  (28.12.14 14:57:42)
Hesap için asıl benim orada olmam gerekirdi. Ben de o güzelim kafa ile cüzdanı dolmuşta bile unutmuşum gerçi (öğleden sonra bulabildik). O yüzden, hesap girenlerden özür diler ve katkıda bulunacağımı, hepsine katılabileceğimi veya bir şeyler ısmarlayabileceğimi, en kötü yılbaşı hediyesi alabileceğimi belirtirim.

@take a minute Sen geldiğinde el kol yaptım bayağı bir. Baktım fark etmiyorsun ve ben maymundan hallice hareketler yapıyorum. "Nasıl olsa birazdan denk gelinir" diye kestim. "Hi" diyemedimse bu nedenlerledir.
  • aychovsky  (28.12.14 15:05:00 ~ 15:08:02)
olaya dahil olmadığım halde hesap konusu beni de işkillendirdi.

mekanın eklemesi olabilir gerçekten :)
  • mea maxima culpa  (28.12.14 15:12:51)
Halen hesap hesap muhabbetidir gidiyor :)

Hallettik kapandı bitti
  • masterofdeath  (28.12.14 15:12:57)
@masterofdeath
Baska bi organizasyonum vardi fazla kalamadim. Birdahakine gorusuruz. Ya da zirve yapcaz diye kasmadan da toplaniriz..
89lularin bizi bulamayacagi yerleri secelim mumkunse :p
  • erty_ksk  (28.12.14 15:14:58)
Hesap ustune kalan arkadaslar ulasabilir mi? aychovsky'nin dedigi gibi, bir guzellik yapalim en azindan.

  • delifaruk  (28.12.14 15:25:04)
@erty_ksk İzmir'in zaten önemli olaylar olmadıkça bir araya gelemeyen rakip kıyılarının çocuklarıyız birde zirvelerde denk gelemiyoruz :)

Bir sonraki buluşmaya 89'lular gelecek, tepsi tepsi kurabiye sözü alındı ;)
  • masterofdeath  (28.12.14 15:40:59)
Buyrun, "haters gonna hate" capsi:)

i.imgur.com

Grup kalabalik oldugu icin diger taraftakileri objektife alamadik :(
  • delifaruk  (28.12.14 15:41:34 ~ 15:46:04)
faruk bu toplantıya katılanların kendi arasında yaptığı şakalarla mı alakalı?

  • mea maxima culpa  (28.12.14 15:47:47)
ayıboluyo faruk.

  • m e l t e m  (28.12.14 15:51:59)
asjahjha son fotoğraf süper olmuş. seksen9, icemint, aycho yanyana, kızlarımı saçlarından da tanırım :p sonraaa bi de kaymak var sanırım :) ama sıralamayı söylemiyorum. süper olmuşsunuz! :D

  • pandispanya  (28.12.14 15:52:28)
Kabanım iktidarda ama ben fotoda yokum, cigarayi mi çıkmıştım acep?

  • nereye bu gidis  (28.12.14 15:59:31)
@delifaruk valla ben de bilmiyodum :D hem kitap takası olayına katılmak isteyen daha çok kişi olduğunu da gördük. viral reklam yaptık.

@ertuğrul gelmesini istemediğin insanları kendi zirvende eleyebilirsin. 2 dk oturduğun zirveye de müdahil olmasan.

yalnız sigarasız zirve ne güzel şeymiş! hem pis pis kokmadık hem de dışarıda ayrı sigara muhabbeti döndü. masada yan yana gelemeyen insanlar orda tanıştı.

yine de gecenin sonunda 2 hatun kaldırarak günün karlısı ben oldum :p nwnd'de de gözüm vardı ama yemedi :/ ben <3 kızlar.

teşekkürler old possum teşekkürler ayçovski teşekkürler duyuru!

not: @faruk 600d mi o?
  • seksen9  (28.12.14 16:01:47)
@mea, demek istedigini anlamadim ki:) Kacirdigim bir muhabbet mi var?

  • delifaruk  (28.12.14 16:04:17)
@nereye bu gidis senin ozel fotografin var ayrica. Merak etme, damdanakan'in sapkasini takip poz verdigini soylemem, aramizda kalir:)

  • delifaruk  (28.12.14 16:07:03 ~ 16:07:24)
Delifaruk, özelden alayım kardeşim onu :)

  • nereye bu gidis  (28.12.14 16:08:42)
Bu arada keşke keş çalıssaydınız, ilk başta mekana belirtip.

  • yatagants  (28.12.14 16:12:31)
çocuk şakası gibi insanların suratını kapatmışsın.

bu fotoğrafı bu şekilde paylaşmasaydın keşke.
  • mea maxima culpa  (28.12.14 16:12:34)
Insanlari izinsiz ifsa edemem, bu yuzden kapattim.

  • delifaruk  (28.12.14 16:30:09)
e zaten daha önce resim paylaşıldı ki.

büyüksün.
  • mea maxima culpa  (28.12.14 16:31:50)
Sigaradır hesaptır derken uzatmak gereksiz bence. Zirve gayet güzeldi, Aychovsky'den tekrarını bekliyoruz.

  • virgul  (28.12.14 17:36:40)
tekrari olacaksa bi zahmet benim istanbul'da oldugum tarihe denk gelsin lütfen :(

  • shi aila  (28.12.14 17:49:22)
@virgul ben de diyorum nereden tanıyorum, şimdi nicki görünce hatırladım :)

çook eskiden tanışmıştık :)
  • c1b2k3  (28.12.14 17:56:55 ~ 17:57:22)
comptrol bu zirve ile ilgili "ilginç" duyurular açtığı için tanınmak istemiyor haklı olarak.

  • mea maxima culpa  (28.12.14 17:56:57)
Çok eğlendim zirvede, süper muhabbetşinas insanlar vardı ama umarım asıl eğlence ben gittikten sonra başlamamıştır. Hep birşeyleri kaçıyor muyum hissiyle yaşayan biri olmak nedir bilir misiniz?

Çok yakın zamanda tekrarını yapın yine geleyim.

Teşekkürler
  • dusunuyorumoyleysevurun  (28.12.14 18:04:09)
@delifaruk o nasıl sansür dostum başka ülkeye salinacak ajanların son toplasmasi gibi olmuş. :))

şaka bir yana fotoğraflar için ellerine sağlık, sansürsüz halini ozelden atarsan sevinirim.
  • kaymaktutmayansicaksut  (28.12.14 18:15:18)
Gelenlerden fotograflari isteyipte yollamadigim kimse kaldiysa ulassin, atlamis olabilirim.

  • delifaruk  (29.12.14 15:07:40)
Bugün mekandan aradılar. "Memnun musunuz" diye sordular, "Biz size bayıldık" dediler. Ben de her şeyin güzel olduğunu ama hesabın olayı bozduğunu söyledim. Onlar da "Daha yeni açıldığımız için hesap alacak personel bulamadık ilk hafta ama bir daha geldiğinizde paraları masada toplayıp pos dolaştırabiliriz. Size bir şeyler de ısmarlarız" dediler ve özür dilediler.

  • aychovsky  (29.12.14 15:26:51)
eksisozluk.com

hep osman'ı övün tabii. bar personeli ufuk ve ismail cem kim ki? üstelik ikimiz de ekşi sözlük yazarıyız :/
  • gregory  (29.12.14 21:20:02)
bu arada 5 gün sonra ilk kez bilgisayarı açabildim.

işe girdikten 1 gün sonra ayça'ya "ben de tarantula'da işe başladım. muhtemelen yanınıza gelmeye fırsatım olmaz ama barda olacağım, bir sıkıntınız olursa bana söyleyebilirsin" minvalinde bir mesaj attığımı sanıyordum. telefondan beceremişim sanırım.

aranızda bilenler vardır, sözlük geçmişimde yüzlerce zirveye imza atmış adamım gördüğüm en keyifli gruplardan biriydiniz. keşke iş için bi hafta bekleseydim de zirveye katılsaydım dedim o derece. gelen herkesin ayağına sağlık, tüm personel(özellikle osman) "nasıl memnun kalmışlar mı?" diye soruyor halen (:
  • gregory  (29.12.14 21:26:33)
@gregory Ben de buradan öğrendim, durumdna ilk elden benim de haberim olmadı. Bir de bana "Oraya da böyle böyle oldu" diye yazmışlar dedi. Öyle deyince de "Hayır, yazmadılar" demedim.

Bu da iade-i itibar için olsun efem.
eksisozluk.com

Bir dahaki seferine izin günün olsun. Hem sen de olursun, hem de "İsmail Cem, bana bir Bomonti" diyebilirsin.
  • aychovsky  (29.12.14 22:00:42 ~ 22:02:04)
haha oley \o/

  • gregory  (29.12.14 22:08:42)
biraları da taktım size, bi dahaki zirvede görüşmek üzre. öpüyooreee

  • camfrog sonmez  (30.12.14 01:55:48)