Kindle'a Köşe Yazısı, Entry vs. Atmak

Bugün duyuru'daki bir arkadaşımızdan aldığım Kindle elime ulaştı. Alet gayet hoş, sanırım kitap okuma alışkanlığımı bana yeniden kazandıracak :) lakin şöyle bir sorum var. Amazon'a üye olup Kindle'a bu üyeliği tanımlamamızın ardından bazı güncel yazıları, araştırmaları vs. buradan okuyabiliyormuşuz diye duymuştum. Bunun nasıl yaparız? Ayrıca sözlükteki kimi başlıkları, bazı yazarların entry'lerini (bir kısmının tüm entrylerini) arşivleyip, metroda vs. okumak istiyorum. Tarif edebilecek olan var mı?

Kindle eklentisi var chrome'un. Onu yükle. Sağda K işareti çıkacak. Daha sonra girdiğin sayfada K'ya bas ve Kindle'ına gönder. Bu kadar =]

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (18.12.14 23:44:02)
Calibre yukleyin hemen, bu hem donusturmek icin isinize yarayacak, hem de haberleri cek kismindan cesitli gazete ve dergileri duzenli olarak size getirecektir.

  • dreamkeeper  (18.12.14 23:47:52)
amazonda kendi kindle'nıza ait bir mail adresiniz var. aynı zamanda orada bulabileceğiniz bir programcık var. sent to kindle diye bu programı bilgisayara kurup mail adresimizi (kindle için bize amazonun verdiği) eklersek yazı dosyalarını atıyoruz. bir de chrome uzantıları var (benim kullandığım Klip.me) eklersek web sayfalarında ki yazıları, makaleleri atabiliyoruz. bu saatte biraz açıklama dağınık oldu kusura bakmayım.

  • efsunlu  (18.12.14 23:49:56)
Sanırım internetteki döküman sorununu çözmüş olduk :) Calibre yüklüydü kitapları ondan atmıştım, başka işlevi olduğunu bilmiyordum ama.. Teşekkür ederim.

Sözlük entry'leri için öneriniz var mı peki? Bir yazarın tüm entrylerini kaydedip Kindle'a atmak için?
  • sevgikusunkanadinda  (18.12.14 23:51:49)
readability adında bir eklenti var.
o eklentiyi tarayıcınıza kurarak ve mail adresini tanımlayarak bu işi yapabiliyorsunuz.

aletinizi amazon.com a kayıt ettirerek bir mail adresi alıyorsunuz. örneğin sevgikuşu@kindle.com gibi bir adres oluyor bu. readability'nin ayarına sevgikuşu@kindle.com u yazıyorsunuz.

sonra yine amazon'un o ayar sayfasından, cihazınıza mail atabilecek adresleri ekliyorsunuz. örneğin kindle@readability.com adresini eklediğiniz zaman, bilgisayarınızdan herhangi bir makaleyi okurken, eklentinin send to kindle butonuna tıklarsanız, içerik direk cihazınıza mail olarak gelecek.
  • dahinnotha  (18.12.14 23:54:20)