avm'de kahve standı açmak için ekipman (espresso,filtre kahve vs.)

Öncelikle bir kahve standı açma düşüncemiz mevcut. Hani bu yuvarlak stand için franchise bulaşmadan;
4.bp.blogspot.com
images.akamai.mekanist.net

1. Standı ne kadara yaptırabilirim?

2. Malumunuz sanayi tipi makine lazım. Sirkülasyon orta halli aynı zamanda. görsellerdeki cihazları kaça toplarım?

3. Kahveyi cartı curtu tchibodan almak iyi fikir mi?

Edit: yazım hatasını düzelttim :)

sana saglam bir barista lazim o standin is yapmasi icin. alinacak kahveyi, ekipmani filan da o belirler. espresso'ya expresso dedigine gore basinda sen duracaksan o standdan iki kere kahve icmeyecegimi tahmin edebiliyorum.

  • fortisvita  (18.12.14 23:02:14)
endüstri tipi espresso makinesi lazım. iki potlu olacak.
çekirdekten öğütmek için elektronik kahve öğütücüsüne ihtiyacınız var.
2'li türk kahvesi makinesine ihtiyacınız var. arçelik'in bir modeli var, hemen her cafede görüyorum.
en azından mini bir buzdolabına ihtiyacınız var.
yiyecek vs verecekseniz micro dalga fırın gerekiyor.
endüstri tipi bulaşık makinesine de ihtiyacınız var.

bunların içinde size en pahalıya patlayacak şey espresso makinesi. fiyatları çok yüksekti en son hatırladığım.

tchibo'dan almayın bence. lezzet olarak abartı bir şey sunmuyor. üzerine bir de toptan alma şansınızı ekarte etmiş olacaksınız.
  • nodrap  (18.12.14 23:26:22)
nodrap teknik detaylariyla birlikte yazmis, ilgili makinalari google da endustriyel kahve/ cafe/ restoran ekipmanlari seklinde aratirsan bazi firmalarin sayfalari geliyor. fikir edinirsin. bu filtre kahve makinalarinin bildigim kadariyla turkiyede uretimi yok hepsi avrupa, italyan markalari falan. la cimbali vardi galiba. soyle ise yarar birsey 7000tl civariydi en son hatirladigima gore.
bol sans ve kolayliklar dilerim.

  • manimani  (19.12.14 00:03:00)
www.kahvefabrikası.com

Her sorunu cevaplarlar orada. Kaliteli kahve de temin edebilirsin.
  • trocero  (19.12.14 08:18:15)