nasıl uyuyorsunuz?

çok merak ettiğim bir şey var. uykuya dalmak için nasıl yöntem kullanıyorsunuz? evet, garip oldu ama çok merak ediyorum.
az önce bir arkadaşım kafamı koyuyorum uyuyorum dedi. böyle olmayanlar nasıl yapıyor? ben bir ara gözümün önüne siyah duvar getirmeye çalışıyordum mesela.

kafamı koyup uyuyorum bende ama zorlanırsam uyudugumu düşünüyorum, böyle kendimi uyurken hayal ediyorum

  • fallthepieces  (02.09.14 01:10:14)
ölü taklidi yapmak işe yarıyor. tüm kaslarını gevşetip daha yüzeysel nefes alıyorsun. sanki etrafımda insanlar var ve öldüğümü sanmaları gerekiyor gibi hareketsiz kalıyorum.

  • biyik  (02.09.14 01:11:11)
uykum gelene kadar elimde telefonla faydalı şeyler okuyorum.
uykum hemen geliyor.

bu yöntemle yatmadan önce genel kültür katreleriyle besleniyorum :p
  • m e b  (02.09.14 01:13:54)
spotify'a sleep yazıyorum ve hoşuma giden bi playlisti dinliyorum.

eğer stresli bi günse şunu mutlaka dinleyip uyurum: www.youtube.com (bilimsel olarak en sakinleştirici eser buymuş. bir süre sonra kalbin atış hızıyla senkronize mi oluyor ne, hatırlamıyorum şimdi) placebo olabilir tabii gayet.
  • empati kuramayan psikolog  (02.09.14 01:14:10 ~ 01:14:55)
Ben haftanın birkaç gününde içerek sızıyorum, diğer günlerde hafif bir uyku hapı alıyorum. Bunları yapmazsam uykuya dalmam 2 saat-5 saat civarında sürüyor gününe göre(zerre abartmıyorum).
Yatağa girdikten sonra kafam durmuyor, gün içinde düşünmeye fırsatım olmayan şeylere saatlerce kafa yoruyorum.
Bazen de kitap okurum. Okumaktan gözüm yorulunca kitabı bırakırım. Bir süre sonra aslında uykuya dalamayacağımı, sadece fiziksel bir göz yorgunluğu içinde olduğumu anlayıp tekrar okumaya başlarım. Bu böyle 3 saat kadar sürer. Sikerler, uyuyamıyorum işte der yine hap alırım.

Ekleme: Fiziksel olarak aşırı yorulduğum günlerde daha kolay uyuyorum.
  • buff  (02.09.14 01:16:12 ~ 01:27:33)
  • delifaruk  (02.09.14 01:17:17 ~ 01:18:00)
Evlat, kung-fu ile kafanda... pardon:)
Kafanda birsey olmamali kafan rahat olmali birde.

  • delifaruk  (02.09.14 01:19:02)
@delifaruk denedim, bende işe yaramıyor maalesef.

  • gap  (02.09.14 01:20:00)
Yatmadan mutlaka bir dizi falan izlerim, birkaç dakika sonra zaten uyuklamaya başlıyorum bilgisayarı kapatıp uyuyorum. Bazen uyuklamasam da uykum geliyor gene kapatıp yatıyorum.

  • i was made for you  (02.09.14 01:26:00)
cipralex

  • jamswety  (02.09.14 01:29:13)
karanlık ortam ses önemli değil gözlerimi kapatıp hayal kurmaya başlıyorum. hemen uyuyorum.

  • rubiks cube  (02.09.14 01:30:51)
iki üç yıldır istisnasız şöyle: sırtüstü 5-10 dakika uzanıyorum, sonra sol tarafıma dönüyorum ve uyuyorum.

  • baldur2  (02.09.14 08:01:53)