Minibüsleri Şikayet Merci

Merhabalar arkadaşlar;

Sabahları işe minibüs ile gidiyorum. Minibüs beklerken, beklediğim minibüs bomboş geçiyor ve eliyle arkadakine bin işareti yapıp geçiyor, arkadaki geliyor, o da bomboş almadan eliyle arkadakine bin işareti yapıp geçiyor, arkadaki geliyor yine aynı şey. Sırf böyle almadıkları için sabahları bazen 15dk minibüs bekliyorum ve geçen gün işe geç kaldım.

Her türlü fotoğraf veya video çekip bunları şikayet etmek istiyorum.

Sizce bu durumun şikayet merci neresi? Trafik polisi mi, IBB beyaz masa mı? Neresi?

ay aman neyse küfür etmicem şimdi. alayının kalitesi belli olduğundan şikayet etmene gerke yok.

  • liriamer  (28.08.14 22:00:47 ~ 22:01:15)
bazen ben de çok gıcık oluyorum. adam doldurucam diye yavaş yavaş gidiyor bir iki laf sölüyorum bir tek benim rahatsız olmadığım da ortaya çıkıyor. bunların bazen dakikaları oluyor. yani o dakikada durakta olması gerekiyor gibi. eğer olmazsa kendi aralarında bi sistem kurmuşlar, adamı öbür gün sefere çıkarmıyorlar. arabayı kitliyorlar. şikayet edecek bir yer yok bence, ispat da edemezsin. doğru düzgün adamına denk gelmen lazım.

  • sehpa fx350  (28.08.14 22:11:24)
Oda var, oraya sikayet etmeyi dene.

  • delifaruk  (28.08.14 22:12:01)
Soru şu ki tamamen boş mu yoksa içinde ayakta yolcu mu yok?
Ayakta yolcu yoksa sabahları polis kontrolü oluyor ve ayakta yolcu alınca ceza meza var. Eşim zincirlikuyu maslak minibüsünü bekleyip her gün küfrederdi bu duruma, oradan biliyorum. Başka zaman yok mu bu ceza dersen burası Türkiye derim anca.

  • whoosie  (28.08.14 22:36:57)
Yok hiç yolcu yok ama biri geçiyor boş, 5 dk sonra arkadaki geliyor o da boş, 5 dk sonra bi tane daha geçiyor almıyor, o da tamamiyle boş.

  • 3200  (28.08.14 23:00:51)