İç dudakta kan toplanması (resimli)

Merhaba arkadaşlar,

Bir varmış bir yokmuş derler ya, bir anda oluverdi. Nedeni ne olabilir sizce? Nasıl geçer?

Teşekkürler şimdiden.

i.imgur.com

yakın zamanda ısırdık mı?

travmaya benziyor daha çok.

diş tedavisi filan oldu da uyuşukken ısımış olabilir misiniz?

Bir anda demeniz ısırmayı düşündürdü, 5 gün bekleyin geriler , 1 haftaya rağmen değişiklik olmazsa - ki zannetmiyorum - o zaman çene cerrahisine görünebilirsiniz.

üzeirnde hafif de olsa Ağrı, sızlama şişlik vs yoksa direkt doktora gidin.
  • neferkitty  (21.08.14 21:41:41 ~ 21:43:15)
@trumanshow dişçiye aldım randevu gideceğim en yakın zamanda.

@neferkitty 1 saatte oluverdi. ısırdığımı hatırlamıyorum ancak alt köpek dişim zedelemiş olabilir belki. kan toplandığı için şişlik var ancak ağrı yok. sızlama da yok.
  • dunden kalmis yemek  (21.08.14 21:49:44)
muhtemelen travmadır. tam diş hizasında çünkü. aynadan bakın dişlerinizi ısırdığınızdaki hatta yakın mı mesela?

  • neferkitty  (21.08.14 21:57:02)
Aft çıkabilir o bölgede.

  • hohoya  (21.08.14 21:59:21)
tam o hizada. kız arkadaşıa gösterdim orayı ısırmıştın çok net hatırlıyorum dedi. ancak bu 2 gün öncesinin ısırılması. bir etkisi olabilir mi?

  • dunden kalmis yemek  (21.08.14 22:00:16)
bende aft cıkmadan once boyle bır goruntu olusuyor.

  • mymissingstars  (21.08.14 22:00:18)
aft böyle olmaz ortasında sarı yeşil ülsreasyon alanları olur, hem de ağrılı olur

  • neferkitty  (21.08.14 22:00:18 ~ 22:02:05)
evet 2 gün önceki ısırmanın etkisi olur, 4-5 güne geçer yavaş yavaş.

  • neferkitty  (21.08.14 22:00:42)
dişlerine daha fazla ilgi göstermelisin.

  • iron nick  (21.08.14 22:06:06)
@neferkitty

ben aftın mikrobik kaynaklı olduğunu düşünüyorum. arkadaşın dişlerinin sarılığına bakılırsa o bölgede yakın zamanda aft çıkabilir. tabi vücut durumuyla alakalı. aftın öyle olmadığını biliyorum.
  • hohoya  (21.08.14 22:06:07 ~ 22:38:30)
@ironnick dişlerime elimden gelen ilgiyi gösteriyorum diş ipi olsun listerine olsun ancak retainer olduğu için arkasında, mesela bir iki gün yoğunluktan bu ürünleri biraz özensiz kullanınca direkt dişlerim sararmaya başlıyor...

  • dunden kalmis yemek  (21.08.14 22:08:23)