panik atak geçiriyorum galiba

iki gündür gece 1 gibi yatıyorum arkadaşın biri sağolsun muhabbet sohbet derken sabah da 8 gibi kalkıp duş alıp işe geliyorum. birikmiş işlerim var ama acil değiller yavaş yavaş yapıyorum. derken dün biraz hafif olmuştu bugün çok şekilde hiç elim işe değmiyor, elime dosya alasım yok ama sanki çok önemli bi sınava girecekmişim de geç kalmışım gibi hissediyorum.

elim ayağıma dolandı oysa çok relax adamım bi arkadaşıma söyledim panik atak geçiriyo olabilirsin masadan kalk dolaş dedi. duyuruyu da tuvaletten açıyorum :(

böyle elim ayağıma dolanmış sanki hayatımın sınavına girecekmişim gibi, birini dövmüşüm okul müdürü beni çağırmış gibi.

panik atak mı geçiriyorum acaba nasıl geçecek bu his? klimanın altında terliyorum :(

konunun uzmanı değilim ama her kaygı durumunu panik atak olarak görmemek lazım. panik atakta ciddi bir ölüm korkusu oluyor genelde. sizinki hafif bir kaygı bozukluğu durumu olabilir.

birkaç gün bekleyin, eğer geçmezse bir uzmana görünün derim. bu arada açık havada yürüyüş gerçekten iyi geliyor.

geçmiş olsun
  • dahili meddah  (06.08.14 10:57:17)
dahili meddahın dediği gibi bir panik atak hastası olarak atak geçirdiğini sanmıyorum

  • Murteza  (06.08.14 11:02:53)
yaşadığım şeyin adını bilmiyorum da kaygı bozukluğu daha yakın bi tanım gibi geldi. böyle dosyaları yapmasam ağzıma s.. lar gibi ama öyle bi durum da yok acil değil işler. kaçmak istiyorum bırakıp stres oldum. öğlen arası gelsin parka atcam kendimi :/

  • bana da mi lolo  (06.08.14 11:06:33)
bana kalırsa stresin bunda etkisi büyük biraz kaçamak yapmaya ihtiyacın var gibi geldi

  • Murteza  (06.08.14 11:09:51)
kaygı bozukluğu ilaçla tedavi edilen bi hastalıkmış, panik atak da mide bulantısı-terleme-panik.

taze taze ankisiyetem oldu gidim de öğle arası ilaç yazdırayım bari :)

@murteza 1,5 yıldır tatil yapamadım çok dolmuş hissediyorum
  • bana da mi lolo  (06.08.14 11:15:40)
Panik atak oyle bir sey degil. Sizinki anksiyete gibi bile gorunmuyor. Uykusuz mu kaldiniz?

  • ay nov kung fu  (06.08.14 11:18:13)
panik atakta ölecek gibi hissedersin, kalbin çarpar, nefes alamıyor gibi hissedersin ve öleceğin için deli gibi korkarsın. panik atak bu değil.

  • instant crush  (06.08.14 11:20:23)
Panik atak degil anksiyete bozuklugu sanirim.
Melisa veya pasiflora cayi alin icin.
Bu arada eger panik atak geciriyor olsaydiniz su an bu duyuruyu yaziyor olamazdiniz.
  • innerbliss  (06.08.14 11:24:52)
geçen yazdan bu yaza bi yıldır iş hayatından doğru dürüst tatil yapamadım, dört personelin ikisi de yıllık izinde iki kişi işin altındayız. yük çok yok ama usandığımı hissediyorum, iki gündür de uykusuz kalıyorum. 12 olsa hemen heycan stres karışık bekliyorum

  • bana da mi lolo  (06.08.14 11:32:03)
Kahveyi fazla kacirmis olabilir misiniz?

  • innerbliss  (06.08.14 11:41:52)
@innerbliss son zamanlarda hiç kahve içmedim. çay da öyle kafaltıda, gün içinde bi iki fincan. florasan ışıkları, klima, hep beyaz duvarlar içim şişti bi yıldır ayağımı denize sokamadım anlamsız heycan korku kaplamış durumda içimi, izin de öğleden sonra almayı mı denesem

  • bana da mi lolo  (06.08.14 11:44:22)