Gerçekten kilo veren var mı?

Aranızda gerçekten uzun süredir taşıdığı 10-15 kiloyu vermiş ve sonra da yeni kilosunda kalabilmiş insanlar var mı?

Sanki herkes kilo veriyor sonra yeniden eski kilosuna dönüyormuş gibi geliyor bana.

Anneme dört sene önce diyet ve egzersiz programı hazırlamıştım, bir senede 75 kilodan 58 kiloya indi. Dört senedir de aynı kiloda. Annem 52 yaşında bu arada.

  • angelus  (05.08.14 17:52:12)
105ten 85e düştüm yemeği azaltıp egzersiz yaparak.

  • inheritance  (05.08.14 17:52:14 ~ 17:52:25)
Ben verdim. Hala da o kilolardayım.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (05.08.14 17:58:30)
fazla 10 kilom filan vardi, 6 kilo verdim. bayagi mesgulum ve hastalandim gecen hafta yoksa daha cok spor yapip daha iyi sonuclar alabilirdim aslinda. yapiliyor yani, yasam tarzi olarak saglikli beslenme ve sporu benimsedikten sonra cok dert edilecek bir sey yok.

  • fortisvita  (05.08.14 18:04:19)
(bkz: garantili zayıflama yöntemi/@compadrito)

Geçen gün bi teşekkür mesajı geldi bi sözlükçüden. 17 Kilo vermiş bu yöntemle ve hiç kasmadan.
  • compadrito  (05.08.14 18:04:42)
Ben de verenlerdenim. Tez yazarken çılgın kilo aldım, sonra onları bir süre sonra teşıdım. Gerçi benimki hayvanlıktı, ekmek arası cips yiyordum. Bestami'nin Kemancısı gibi elimde somun ekmekle dolanıyordum. Her zaman yürüyüş yapıyordum da, elinde somun ekmekle dolanana yürüyüş ne yapsın. Diyetisyene gittim ama çılgınca bir şey yapmadım. Normal normal yemek yedim. Sadece abartılı şeyleri hak ederek yedim. Pasta havuzuna balıklama atlamadıktan, sarelle çeşmesine ağız dayamadıktan, cips yağlarını yüzüme sürmedikten sonra kilo alacağımı sanmıyorum. Gerçi hala veriyorum ben, sadece az az ve yavaş yavaş veriyorum. Bir 4-5 kilom kaldı eski hallerime.

Abim de aynı, o 4 yıldır koruyor.
  • aychovsky  (05.08.14 18:07:57 ~ 18:15:56)
yaklaşık 4 yıldır kötü beslenme ve sedanter bir hayatı kademeli olarak düzeltmeye çalışan birisi olarak hedeflediğim 15 kiloyu verdim ve baya zamandır bu kilolardayım. Bu süreç içerisinde kas kitlesinde de baya artış sağladım.

o bahsettiğin hızlı kilo alanlar genellemek ya da kapsamı daraltmak istemem ama çoğunlukla şok diyet uygulayanlar, tek yönlü beslenenler ve bu zaman içerisinde çok hızlı kilo verenler arasından çıkıyor genelde. hayat boyu sürdürülecek bir beslenme çizgisinde kademeli olarak sportif faaliyetlerin artırılması ile ilk başta son dönemde alınan kilolar hızlıca verilirken daha sonra uzun zaman yerleşmiş kilolar daha ağır verilmeye başlanıyor. Bu kilo verilmesi olayında elbette yağ-kas dengesini unutmamak lazım ve bu anlamda sağlıklı kilo almak da mümkün.

tüm bu bahsettiklerim biraz ortalama oldu, kişinin genetiği, spor geçmişi, beslenme alışkanlıkları, takım sporu ya da bireysel sportif faaliyetlere olan yatkınlık, ağırlık çalışmaları vs. etkili olmaktadır.
  • candanag  (05.08.14 18:11:41)
var. 8-9 yıl önce 25 kilo veren ve hala aynı kilosunu koruyan sevgili eşim basond.

  • duyond  (05.08.14 18:18:47)
30 kilo verdim. Cok abarttigim zamanlarda 7 kilosunu aldim sadece. Simdi onu normale donup o 7 kiloyu vermeye calisiyorum.

  • dusunemedim  (05.08.14 18:47:42)
Hayatım boyunca hep aşırı olmasa da kiloluydum, 94'ken 16 kilo verdim, daha da 8 kilo falan vericem. kestiğim şeyleri (ekmek, dışarıdan çok yemek, aşırı abur cubur vs.) değiştirmediğim ve spora devam ettiğim sürece almam herhalde.

  • acccra  (05.08.14 19:22:03)
7 sınıfta bıngıl bıngıl bir çocukken bir yaz içinde bi deri bi kemik oldum ve yıllarca öyle devam ettim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.08.14 19:24:31)
120 > 100. 2 aydır sabitim.

ama sabit kalmak istediğim bir şey değildi. yine de kaldım.
  • i was me but now he s gone  (05.08.14 19:50:10)
6 ayda falan 25-30 kilo civarı vermiştim şimdi her yerim çatlak

  • yuto  (05.08.14 20:08:26)
2 yıl gibi bir süreçte 101 kilodan 75'e düştüm.

Tamamen yeme alışkanlıklarını değiştirip, hayatına hareketlilik katmakla alakalı. Hiç eziyet gibi de gelmedi. Bir kere alışınca zaten yaşam düzenini tamamen adapte ediyorsun duruma, vücudun da eş zamanlı olarak senle birlikte çalışıyor böylece.

2 yıl belki bazılarına uzun bir süre gibi gelebilir 26 kg. için ama şöyle bir ek bilgi de vereyim: 6 ay kadar 85 kiloda sabitlenmiştim. Bu kısım da soruna cevap oluyor sanırım.
  • Octavarium  (05.08.14 20:13:44 ~ 20:14:57)
ben varım hem sigarayı bırakıp hem 10 kilo verdim

  • jamalbsf  (05.08.14 20:38:59)