Bacağıma çok sık kramp giriyor ne yapmalıyım?

Merhaba Hipokratlar;
Havuza falan girdiğimde mutlaka bacağıma kram giriyor ne yapmalıyım?

yüzmeden önce 15dk ısınma hareketleri yaparsan kramp girmez.

  • sttc  (03.08.14 04:24:08)
girdiği anda kramp giren yeri acıtmalısın (refleks olarak kasılacak ve düzgün şekilde kasılmaya devam edecek)

girmemesi için bol bol domates ve patates yiceksin bi de daha fazla kalsiyum almalısın

geçmiş olsun
  • duydukduymadıkdemeyin  (03.08.14 04:25:42)
Teşekkür ederim de ama ben de mutlaka oluyor her havuza girdiğimde, kasıldığında müthiş bir ağrı veriyor, kıl falan da çekiyorum o sıra ama nafile

  • spartamed  (03.08.14 04:30:52)
hergun bir adet muz yemelisin.

  • vorga  (03.08.14 05:07:19)
bol muz ye. postasyum eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

  • Kreuzberg  (03.08.14 07:26:05)
yanında çengelli iğne olsun, kramp girdiğinde batırırsın.

  • zebragibi  (03.08.14 14:33:39)
kramp anında iğne batır+1
kramplar potasyum değil magnezyum eksikliğinden olur diye biliyorum. magnezyum eksikliği potasyuma bağlı sanırım. siz en iyisi bir doktora görünün, tahlillerinizi yaptırın doktorunuzun önerisine göre hareket edin.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (03.08.14 14:51:56)
havuza girildiğinde ya da soğuk havalarda oluşan kramplar sıklıkla kas içi magnezyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. nadir de olsa bacaktaki toplar damarların fonksiyon bozukluğu da neden olabilir. ayırıcı tanı için bir fizik tedavi ve rehabilitasyon doktoruna görünmenizi öneririm.

  • kroc  (04.08.14 02:03:29)
asdafasf. çengelli iğne ne lan. dedelerimizin kullandığı yöntemdi o, o da denizde ölmemek içindi havuzda ne gerek var iğne batırmaya. ısınma hareketleri ve bir takım mineral eksikliği sebep oluyordur. ha açıklık getireyim o her suya girdiğinde oluşan kasılmayla bakın kasılma diyorum kramp aynı şey değil iğne o kasılmaları çözmez.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.08.14 02:12:30)
kökten çözmek istiyorsan magnezyum içerikli yiyecek içecek tüketmelisin. mineral eksikliği kaslarda krampa yol açıyormuş, zamanında başıma geldi ordan biliyorum.

  • fuckerlove  (06.08.14 09:38:00)