Her başımı kaldırışımda başım dönüyor midem bulanıyor?

Başımı öne eğip kaldırdığımda , yataktan kalktığımda yaklaşık 5-10 saniye şiddetli başım dönüyor ve midem bulanıyor.

Tansiyon normal. Şeker normal.Kan değerlerim normal.

Yaklaşık beş gündür böyleyim ve daha önce hiç böyle olmamıştım.

Kulak burun boğaza gideceğim yarın ama sizin böyle bir deneyiminiz var mı ya da bir tavsiyeniz ?

vertigo.

  • sansli pipi  (11.07.14 00:29:48)
vestibüler nörinit olabilir. denge sinirleri iltahabıç

4 yıl önce geçirmiştim, önemli bir şey değil. grip virüsünün sinir hücrelerine ulaşması denmişti. hastalığı atlattıktan sonra ara ara nükseden vertigo kalabiliyor. yalnız 5 gün iyi dayanmışsınız. tedavi sırasında ben 1 ayı yatalak gibi geçirmiştim. en büyük rahatlık gözlerimi kapadığımda başımın dönmemesini keşfetmem olmuştu. bir de gözümü kapasam bile göz bebeklerim sağa sola istemsizce oynardı. şu an bile vertigo ile tansiyonu bu şekilde ayırıyorum.

umarım çok çok daha hafif bir rahatsızlıktır sizinki. geçmiş olsun.
  • avifa  (11.07.14 00:32:50)
@ock

başlangıcı olabilir mi diye düşünmüştüm, ben de 2 gün dayanmıştım çünkü baş dönmelerine.
  • avifa  (11.07.14 00:38:32)
kulak kristalleriniz yerinden oynamış olabilir,iyileşme süreci de bir hayli uzundur.muhakkak kbb doktoruna gidin,geçmiş olsun.

  • sytemofadownmanyagi  (11.07.14 00:50:09)
Ofiste bir arkadaşım aynı şikayetlerle doktora gitti, dediklerinde normal çıktı. Sonra denge bozukluğu olduğu öğrenildi.

  • awareim  (11.07.14 08:27:37)