Dirsekte yara ve kaşıntı

Dirseğimi bir yere vurmadım hatırlamıyorum vurduysam, ama ne kadar zamandır olduğunu bilmediğim 2-3 gündür fark ettiğim bir kaşıntı var. Birkaç gün önce elimi götürdüğümde deri soyuluyor gibi bir his vardı, şimdi kabuk gibi geldi bakmak aklıma geldi sonunda. 1 cm boyunda bir çizgi var kırmızı, kabuk bağlamış. asıl canımı sıkan nokta dirseğimde nokta nokta pütürler var, ufak ufak kabartılar bir sürü. diğer dirsekte yok.

bilemedim, belki bilen vardır dedim.

liken planus

  • josephinebrunsvik  (05.07.14 20:35:10)
o nedir?

  • deliyimben  (05.07.14 20:42:26)
Araştırdım biraz, örtüşmüyor tanılar.

  • deliyimben  (05.07.14 20:47:29)
egzama olabilir. benim de kolumda oluyo bazen öyle pütürtülü deri kaşınmıyor ama.

  • neil manke  (05.07.14 21:11:56)
pütürtülü deri kaşınmıyor evet, rengi de tenimle aynı. sadece 1 cm yara var. orası kaşınıyor.

  • deliyimben  (05.07.14 21:19:05)
İçinde şeffaf sıvı birikintili kabarcıklar mı kastınız? Sıkınca akıntı oluyor olmalı.. Bende de var ve bu aylarda oluyor. kaşıntı oluyor tam yara üstü. Kaşıdıkça da kızarıyor. Doktora gösterdiğimde teşhis neydi hatırlamıyorum ama bir merhem yazdı ve o iyi geliyor. Siz de bir gösterin derim.

  • balekmek  (06.07.14 00:19:51)
egzama olma ihtimali var.. dirseklerinde egzama olan birisini görmüştüm.. cildiyeye git..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (06.07.14 00:22:28 ~ 00:23:00)
kaşıntın iç gıdıklayıcı ise yani kanında kaşıntı tozu varmış gibi hissedip kaşınıyorsan alerji de olabilir.ben ne zaman alerjim olan bir şey yesem ilk dirseklerim kaşınır ve kabarır.daha fazla kaşırsam nokta nokta pütür olur sonra geçer.eğer kaşımanı durdurabilirsen pütürler geçer korkma.
doktor tavsiyesi olmadan herhangi bi ilaç almanı önermem ama kestine kaşıntılar için birebir,olmadı ılık suya tut ama kolunu.kolonya sürme ayrıca.

  • sytemofadownmanyagi  (07.07.14 17:12:23 ~ 17:14:07)