LYS Hakkındaki Sorular

Geçen sene de yapılmıştı. Tek başlık altında herkes sorusunu soruyor, bilenler cevap veriyor. Bu sene de öyle yapalım çünkü sorular aralarda kaynıyor şu anda. Mod'lar durumu biliyor zaten. Sabitlenirse bence sıkıntı çözülecek.

Anadolu Üni hakkında soru varsa mesaj atabilirsiniz diyerek ben başlayayım.

Edit: kolay ayirt edilsin diye soru cevaplayacaklar tikli, soru soranlar tiksiz. Tercih sureci bitince hepsini tikleyecegim.

Edit 2: herkesi tebrik ederim. Belki sorularinizi editleyip nereye girdiginizi de yazarsiniz. Biz de ogrenmis oluruz yardimci olabildik mi diye :) universite hayatinizda basarilar.

Dokuz eylül üni. Özellikle jeofizik ve jeoloji ve kalan mühendislikler hakkında mesaj atabilirsiniz.

  • indescribable  (28.06.14 15:26:57)
aşağıdaki bölümlerden birinde okuyanlar ne olur aydınlatsın beni. lütfen. lütfen.

Marmara İşletme (İÖ)
Marmara İktisat (İÖ)
Marmara Halkla İlişkiler (Örgün ya da İÖ)
Marmara Gazetecelik (Örgün ya da İÖ)
Marmara Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İÖ)
Marmara Ekonometri (İÖ)

İstanbul ÇEKO (Örgün ya da İÖ)
İstanbul Ekonometri
İstanbul İktisat (İÖ)
İstanbul Gazetecilik

Mimar Sinan Sanat Tarihi
  • nodrap  (28.06.14 15:29:46)
Anadolu Üniversitesi ve Eczacılık Fakültesi ile ilgili soruları alabilirim.

(Bu duyuru sabitlenmediği için görmeden aynısından açmıştım, şimdi sabitlemişler bunu, yeni gördüm.)
  • grgn  (28.06.14 15:39:21)
öyleyse sorumu burda da yineliyorum.
merhaba.
mf3 sıralamam 7binlerde. gecen yıl iü-mbg' yi bırakıp tekrar sınava hazırlanmıstım. sağlık alanında bir tercih yapmak istiyorum. birçok tıpa girebiliyorum. ama tıp okumak istiyor muyum, bu konu hakkında endişelerim var. diş hekimi olmanın tıp doktoru olmaya göre daha az sancılı oldugunu düşünüyorum. iş hayatında da okul hayatında da. kendini heba etme oranı daha az gibi. bu konuda beni aydınlatabilir misiniz, düşüncelerimde haklı mıyım? benim istediğim daha rahat bir yaşam.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (28.06.14 15:41:14)
trakya tıp
çapa diş
bilgi hukuk
boğaziçi ekonomi

yukarıdaki 4 bölümden birinde okuyanlar varsa mesaj atabilirler mi?
  • yine ve yine  (28.06.14 15:43:52)
@ktflk www.osym.gov.tr
bu linkten sıralamalara ulaşabilirsiniz.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (28.06.14 15:45:27 ~ 15:46:10)
MF4 sıralama 149bin. kardeşi nasıl adam edebiliriz nereleri önerirsiniz. nasılsa sabit bi hedefi yok fikirlere açığız.

Ayrıca İTÜ Mimarlık soruları için yeşillendirebilirsiniz.
Sevgiyle kalın.
  • bathoryy  (28.06.14 15:51:03)
Özyeğin Üniversitesi ve yönetim bilişim sistemleri hakkında sorularınızı cevaplayabilirim.

  • king lizard  (28.06.14 16:00:56)
Radyo televizyon sinema ya da sinema televizyon hakkinda bilgisi olan, okuyan, okumus birileri mesaj atabilir mi?

  • cometome  (28.06.14 16:01:19)
Özel olarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, genel olarak hukuk bölümü hakkında yardımcı olabilirim.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (28.06.14 16:04:01 ~ 16:08:21)
bilgisayar muhendisligi hakkinda tavsiyeleriniz???

  • kutsalbok  (28.06.14 16:08:07)
mf3 19547,mf4 21715, tamam tıp olmuyor,birkaç diş hekimliği ve neredeyse bütün eczacılıklar tutuyor gibi,bunun yanında mühendisliklerde de gözüm yok değil,bu konularda tavsiyesi olan varsa yeşillendirebilir mi ?

  • jools leno  (28.06.14 16:12:48)
Koç Üniversitesi hakkında sorunuz varsa mesaj atabilirsiniz.

  • aloo kime diyorum  (28.06.14 16:14:02)
@kutsalbok: devlet üniversitelerinden boğaziçi, odtü, itü, ytü, hacettepe ve ege dışında okunmaz. bu saydığım okullarda, bilgisayar mühendisliği bölümünün bir geçmişi ve geleneği var. mezunları piyasada saygı görür. vakıf üniversitelerinin hangisinde okunacağını az çok biliyorsundur.

  • tuvalettekamufleolmayacalisanhamambocegi  (28.06.14 16:19:47)
Ege Tıp hakkında sorularınızı cevaplarım.

Bir de şöyle bir sorum var, hiçbir fikrim yok. Kuzenim 1.5 milyonlarda, ne önerirsiniz? Mesajınizi bekliyorum.

Şu bölümlere de geçiş hakkı var.
imgur.com

Bu da sınav sonucu.
imgur.com
  • Lim5  (28.06.14 16:47:34)
Anadolu üni, eskişehir, iibf, ankara hakkında soruları yanıtlayabilirim.

  • tuborg yesili  (28.06.14 16:58:38)
Istanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi sosyal hizmet bölümü mezunu olan birileri var mı?
Mezun olan iş bulabiliyor mu kolaylıkla?

  • coca cola  (28.06.14 17:03:26)
karşılaştırmalı edebiyat hakkında bilgisi olan varsa yeşillendirmesi çok şükela olur.

  • mtfbwy  (28.06.14 17:09:04)
anadolu üniversitesi ile ilgili sorularınızı alabilirim.

  • seftaliyicokseverim  (28.06.14 17:12:41)
izmir sivil havacılık ve kabin hizmetleri ygs 5 üzerinden 225 puan gibi bir şey istiyor, benim ygs 5 222 gibi bir şeydi. arada 3 puan var işte. düz lise mezunu bir insan 3 puan eksiklikle, 10 kişilik kontenjan'a girebilir mi?

  • michonne  (28.06.14 17:19:48)
hukuk bolumleri ve marmara hukuk ozelinde sorusu olanlar bana mesajlayabilir.

  • jangbogo  (28.06.14 17:43:16)
Yerlestirme puani ve ek puanli yerlestirmenin farki nedir bazilarinda ek puanli yaziyor mesela bende niye yok kime neye gore veriliyor bu ek puan?

  • duzsac  (28.06.14 18:09:18)
hukuk fakültesi isteyenlerin sorularına yardımcı olabilirim. özellikle marmara hukuk, galatasaray hukuk, istanbul hukuk; bu üçü için istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

  • vedat chili peppers  (28.06.14 18:12:11)
istanbul üniversitesi ingilizce dil ve edebiyatı okuyan/mezun olan varsa bir ses etsin. keza dil bölümlerini okuyanlar da yazabilir okul ayrımı yapmadan. iş imkanları vs hakkında konuşmam lazım. :)

  • ozzpwnz  (28.06.14 18:37:15)
İü mühendislik fakültesi ve itü kimya metarlurji fak isteyenler yardımcı olabilirim

  • cemlemikonusuyorsun  (28.06.14 18:41:21)
Kimya muhendisligi ve istanbul universitesi hakkinda sorulariniza yardimci olabilirim

  • mukrime  (28.06.14 18:42:45)
muğla üniversitesi,anadolu üniversitesi,izmir yüksek teknoloji üniversitesi sorularını alayım
no:bölüm matematik

  • rakicandir  (28.06.14 19:07:02 ~ 19:17:25)
Özellerde sinema televizyonculuk ya da mimar sinanda herhangi bi bolum okuyanlar mesaj atarsa cok makbule gecer.

  • turkce konusan uzayli  (28.06.14 19:12:16)
kardeşim bilgi üniversitesinde işletme istiyor ama ben pek sıcak bakmıyorum okul ve bölüm hakkında yardım edebilecek olan yanlış düşündüğümü söyleyebilecek arkadasım var mı?

  • umutsuzisadami  (28.06.14 19:25:45)
17 bin sıralama yaptım mf3'te. diş hekimliği yazsam pişman olur muyum ilerde parasal ve üniversite yaşamı açısından. mesajlara bekliyorum, teşekkürler.

  • ra amin ka  (28.06.14 19:43:28)
@ra amin ka

Ortodontist olup dolarları tuvalet kağıdı yaparsın
  • cemlemikonusuyorsun  (28.06.14 20:07:57)
Yaşar Üniversitesi ile ilgili soruları alabilirim.

  • ateslizenci  (28.06.14 20:22:18)
bilkent üniversitesi ve işletme hakkında soruları alabilirim

  • fuerteventura  (28.06.14 20:32:30)
Hukuk fakültesi hakkında soru alabilirim.

  • praetor  (28.06.14 20:39:45)
tm2 11,451. olan şahsıma hukuk için ünv. tavsiyesi verecek olanları dört gözle bekliyorum.
sınıf geçme hangi ünv.de zordur? vs. sorularıma yanıt arıyorum
özellikle puanın tuttuğu marmara, dokuz eylül 'den bilgisi olanların mesajlarını bekliyorum.
  • meyveli yogurt  (28.06.14 20:40:32)
imgim.com

puanlar böyle hangi bölümler gelir

türk dili ve edebiyatı okunur mu

istanbul üni. işletme avcılarda mı
  • lcnkr  (28.06.14 20:41:46)
dokuz eylül üniversitesi mütercim-tercümanlık sorularını alabilirim.

  • dusunemedim  (28.06.14 21:00:51)
odtü ve kimya mühendisliğiyle ilgili soruları alabilirim.

  • at s2 yan cek  (28.06.14 21:02:43)
odtü ve elektronik için de ben açayım madem kapılarımı.

  • mutevazi  (28.06.14 21:04:47)
Bilgi Üniversitesi, iibf ile ilgili yardımcı olabilirim.

  • pike  (28.06.14 21:12:15)
Pamukkale Üniversitesi İİBF hakkında soruları alırım

  • telecastır  (28.06.14 21:28:55)
Hacettepe Dis ile ilgili sorularinizi bekliyorum (GELMEYIN)

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (28.06.14 21:31:33)
Kocaeli üni. matematik hakkında soru alabilirim.

  • hohoya  (28.06.14 21:59:11)
Üniversite olarak boğaziçi, bölüm olarak ekonomi(iktisat) hakkında soruları alabilirim.

  • noluyo yaa  (28.06.14 22:09:59)
akdeniz tıp hakkında soruları alabilirim.

  • kayan kayin  (28.06.14 22:41:45)
İTÜ inşaat hakkında ya da İTÜ içinde yatay geçiş konusunda sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

  • CC  (28.06.14 22:47:44)
celal bayar yazılım hakkında bilgi sahibi olan varsa mesaj lütfen.

  • bana jacob diyolar  (28.06.14 23:15:56)
Gazi hukukve genel olarak hukuk konusunda bilgi isteyenler yesillendirebilir

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (28.06.14 23:59:19)
Üniversite olarak boğaziçi, bölüm olarak da fizik ve elektrik elektronik mühendisliği hakkında soruları da ben alabilirim. Yardımımız dokunsun bari.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (29.06.14 00:07:32)
odtü işletme vs bilkent kamu yönetimi? hangisine gideyim sizce?

  • sonsuz  (29.06.14 00:35:00)
Galatasaray Üniversitesi hakkında sorunuz varsa yesillendirin.

  • funl  (29.06.14 01:04:47)
istanbul üniv. - amerikan edebiyatı'ndayım. komple edebiyat alanlarıyla ilgili danışmak isteyenler buyursun.

  • lesmiserables  (29.06.14 01:27:45)
Galatasaray Üniversitesi hakkında sorularınız varsa buradayım

  • durbikonusucaz  (29.06.14 01:36:23)
Devlet vs vakıf unıversıtelerınde psıkolojı egıtımı sorularını alırım ben de.

  • benoyledemekistemedim  (29.06.14 01:43:36)
Uludag tip. Bursa veya genel olarak tip hakkinda sorulari cevaplayabilirim.

Ayrica trakya mutercim tercumanlik nasildir veya istanbuldaki ozeller? Kardese dusunuyoruz.
  • earthangell  (29.06.14 02:28:08)
marmara ingilizce işletme, yanaşın yanıma.

  • justinho26  (29.06.14 02:34:20)
eczacılık fakülteleri ve hacettepe sıhhıye kampüsü için yardımcı olabilirim.

  • amuda kalkan solucan  (29.06.14 02:38:18)
Gazi Üni.- Tapu Kadastro Yüksekokulu duyan,bilen,düşününen(bu ortamda olacağını pek zannetmiyorum ama) varsa yardımcı olabilirim.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (29.06.14 03:26:33)
ytü matematik mühendisliği hakkında soruları alabilirim.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (29.06.14 03:34:09)
Biyomühendislik, Genetik ile ilgili sorularınızı alabilirim.
Kimya ve kimya Mühendisliği de olur.

  • rubiks cube  (29.06.14 10:50:32)
boun iibf hakkında bilgi alabileceğim birilerini arıyorum.

  • argadini  (29.06.14 11:50:04)
bilkent felsefe , ankara üniversitesi ve ege sosyoloji den olanlar beni de aydınlatırsanız sevinirim

  • moderndunyadakieski45lik  (29.06.14 11:54:45)
dokuz eylül üniversitesi mühendislik(özellikle inşaat), hukuk, eğitim ve iibf fakülteleri hakkında sorularınızı severek cevaplarım gençler.

  • vincentvega  (29.06.14 12:59:16)
YTÜ - Harita Mühendisliği
Afyon KOcatepe Harita Mühendisliği

düşünen eden falan varsa özelden tıklatabilir ;)
  • totalstation  (29.06.14 13:38:58)
pdr hakkındaki tüm soruları alabilirim.
gaün pdr'yi bizzat yanıtlarım.
çü için nispeten yardımcı olurum.

diğerlerini de az çok bulabilirim.
  • uzunuzunilgi  (29.06.14 16:06:54 ~ 16:13:58)
okulun sıralaması;98600 benim sıralamam:69489 5 kişi alıyorlar beni de alırlar mı ?

  • diss0640  (29.06.14 16:15:54)
maden mühendisliği ile ilgili soruları alabilirim.
odtü ise daha çok yardımcı olabilirim.

  • godoy  (29.06.14 16:16:09)
reklam gibi olacak ama şurada da epey kişi sorularının cevaplarını bekliyor. yardımcı olmak isteyenler, oraya da el atabilirler.

www.parlakbirgelecek.com

bir de tek başlık altında yazmak yerine modlara rica edip geçici bir kategori de istenebilir.

son olarak endüstri mühendisliği konusunda ve odtü konusunda varsa ihtiyacı olan bana mesaj atabilir.
  • jesters cap  (29.06.14 16:49:08)
Sevgili yükseköğrenimliler ve mezunlar,

Kardeşim için aşağıdaki üniversite/bölümlerde tercihler düşünüyoruz. Bilgisi olanlardan fikir/görüş ve önerilerini bekliyorum.

İstanbul Tek.Ü. - Deniz Ulaştırma İşletme
İstanbul Üniv. - Deniz Ulaştırma İşletme
Osmangazi Üniv. - Bilgisayar
Yıldız Teknik Ü.- Şehir Bölge Planlama
Uludağ Üniv. - Makine Müh.
Kocaeli Üniv. - Endüstri Müh. (İkinci Öğretim)
İstanbul Tek. Ü.- Gemi Makineleri İşletme Müh.
Akdeniz Üniv. - Makina
Celal Bayar Üni.- İnşaat
Dokuz Eylül Üni.-Şehir Bölge Planlama
  • cnky87  (29.06.14 17:00:59)
İstatik bölümü ile ilgili soruları alayım

  • kaiserr76  (29.06.14 17:23:46)
dil1-23.908
dil2-24.320
dil3-29.167

her türlü tavsiyeye açığım.
  • mtfbwy  (29.06.14 17:32:16)
dokuz eylül fizik tedavi ve fizik tedavi hakkında genel sorulara yardımcı olabilirim.

  • yosemitesam  (29.06.14 18:14:27)
Mütercim Tercümanlık düşünenlere yardımcı olabilirim. Ben Marmara'dakini bitirdim, bu yıl öğrenci alacak mı bilmiyorum, bilgisi olan varsa daha ayrıntılı da yardımcı olurum.

  • happymushroom  (29.06.14 18:22:21 ~ 18:23:33)
Elektrik muhendisligi ile elektrik-elektronik muhendisligi arasinda kalmis ben zavalliya yardim eli bekleniyor.
Hangisi ne is yapar. Avantajlari dezavantajlari nelerdir. Calisma kosullari nelerdir. Is bulma acisindan hangisi daha iyidir. Butun bu bilgilere muhtacim.

  • headbanger face rip  (29.06.14 18:58:27)
Endüstri mühendisliği ve kırıkkale üniversitedi hakkında her türlü soruya açığım

  • kablelvuku  (29.06.14 21:35:59)
kültür üniversitesiyle ilgili yardım edebilecek insanları bekliyorum.

  • foseptik çukuru  (29.06.14 22:08:05)
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hakkında genel bilgi verebilir, özellikle Hukuk Fakültesi ile ilgili her türlü sorunuzu yanıtlayabilirim.

  • obss  (29.06.14 22:50:50)
Cerrahpaşa tıp mezunuyum.soru aliym.

  • rnks  (29.06.14 23:10:52)
"Basım ve yayın teknolojileri" bölümü hakkında bilgisi olanlar mesaj atabilirlermi?

  • ameliee  (29.06.14 23:15:40)
Çapa dişte okumak isteyenler gelsin.

  • denlar  (29.06.14 23:42:12)
türk dili ve edebiyatı bölümü hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum. 20.145 sıralamam var.

başkent üniversitesi
ankara üniversitesi
hacettepe üniversitesi
mimar sinan üniversitesi
istanbul kültür üniversitesi
yıldız teknik üniversitesi
  • karpuz secen algida secici  (30.06.14 00:54:06)
Yok mu FİZİK isteyen? ELEKTRİK- ELEKTRONİK isteyen?

Boğaziçi hakkında herhangi bir soru soracak olan?
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (30.06.14 01:23:26)
Celal Bayar yazmak isteyen, manisa'yı merak eden varsa yardımcı olabilirim.

  • diskopat  (30.06.14 01:38:31)
İstanbul üniversitesi işletme fakültesi hakkında elimden geldiğince sorularınızı cevaplarım

  • Ezequiel  (30.06.14 01:45:13)
Bilgi dereceme göre küçükten büyüğe doğru sıralıyorum.

Eskişehir, Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü.
  • uctu uctu yazar uctu  (30.06.14 02:17:21)
varsa odtü / elektrik - elektronik hakkında yardımcı olmaya çalışabilirim. bir mesaja bakar ^^

  • anadoljet  (30.06.14 09:00:09)
Büyük ihtimal hepsi tutacak yazacağım bölümlerin, makine mühendisliği düşünüyorum bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa özelden ulaşabilir mi?
Bir de sizce hangisi en iyisidir?
Koç Makina (Tam Burslu)
Boğaziçi Makina
Odtü Makina
İtü Makina
  • guguklusaat  (30.06.14 11:41:54)
Selam herkese
Kuzenimin kafasi inanilmaz karisik makina, bilgisayar ve elektrik-elektronik muh. arasinda gidip geliyor. Hangisinin is bulabilme potansiyeli daha cok ilerisi icin ve siz hangi muhendisligi neden tavsiye ediyorsunuz bunu sormami istedi benden. Yardimci olursaniz cok seviniriz.

  • blueprints and cigarettes  (30.06.14 12:40:33)
tm 15bindeyim okul birincisiyim önerileriniz nedir ?

  • Sosyal teokrat  (30.06.14 12:55:44)
dokuz eylül - işletme fakültesi ve özellikle de uluslararası ilişkiler bölümleriyle ilgili sorularınızı alabilirim.

  • iste o kavunici balik  (30.06.14 12:55:54)
yabancı dilden 13.000 de olan biri istanbul'da bir devlet üniversitesine girebilir mi ?

  • solskjaer  (30.06.14 13:45:24)
hellö,

boğaziçi hakkındaki sorularınızı alabilirim.

fakülte eğitim, ingilizce öğretmenliği.

@klassno şeklinde yazmazsanız çoğiyi olur. buraya bi daha bakma niyetim yok. DM'den yürüyün pls.
  • klassno  (30.06.14 14:38:53)
Turk dili ve edebiyat okuyan varsa beni bilgilendirse cok iyi olur

  • diss0640  (30.06.14 14:59:22)
Ts1 2700. olarak mimar sinan sinema tv tutturabilir miyim diye derin dusuncelerdeyim. Gecen sene 3070 ile almis en son. Puanim 446. Bu puanla gecen sene sehir universitesi'ni tam burslu aliyordum ancak bu sene baya degismis dengeler. Yardimci olabilecek herkesten yardim bekliyorum.

  • narudocko  (30.06.14 15:20:32)
İstanbul Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler hakkında soruları alabilirim.

  • habes papaz  (30.06.14 15:34:18)
merhaba
geçen yıl 319 bin ile alan yer bu yıl 333 bin ile alır mı?
bölüm:ekonometri
  • steve rogers  (30.06.14 15:35:19)
kontrol ve otomasyon mühendisliği hakkında mümkünse ytü kom hakkında bilgilendirebilecek varsa sevinirim.

  • sanquis  (30.06.14 15:38:49)
gazi kimya müh. ya da herhangi bi yerden makine müh. arasında kaldım. tavsiyeleriniz nelerdir? bu bölümler hakkında fikirleri olan varsa ya da başka fikirleri olan varsa her türlü dinlerim.

  • superlg  (30.06.14 15:41:12)
hacettepe ake yazmak istiyorum ama ide de tutuyor, "ide tutuyorsa manyak mısın onu yazsana" diyen olacak mı, onu merak ettim.

  • argaladhel  (30.06.14 16:07:46)
odtü ve boğaziçi ingilizce öğretmenliği arasında kaldım. sizce hangisini tercih etmeli?

  • umutlarivarolankisi  (30.06.14 17:32:41)
istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi hakkında sorusu olan dmden yürüsün

  • dinsiz adam  (30.06.14 17:34:52)
Çapa diş
Marmara diş
uludağ tıp
trakya tıp hakkında bilgiye ihtiyacım var :/

Ayrıca bir arkadaş için de çapa ve cerrahpaşa kıyaslaması rica ediyorum. tıp tabii
  • otaku olacakken fangirl olan kiz  (30.06.14 17:58:19)
Yeni yüzyıl üniversitesi ve Halkla ilişkiler, reklamcılık bölümü hakkında sorularınızı alabilirim

  • goodyes  (30.06.14 18:13:37)
Endüstri mühendisliği ile ilgili sorulara cevap verebilirim.

  • tormentorius  (30.06.14 18:56:11)
Marmara ve mimar sinanın endüstri ürünleri tasarımı yetenek sınavıyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?Kaç aşamadan oluşur, istedikleri nelerdir, nasıl hazırlanmalı, kursa gitmesi şart mı vs. şimdiden çok teşekkürler

  • fecalmatter  (30.06.14 20:21:31)
İstanbul Üniversitesi İktisat veya İşletme bölümüyle ilgili sorularınızda yardımcı olabilirim.

  • esinikaybetmiscorap  (30.06.14 20:28:25)
iü elektrik elektronik hakkında yardımcı olabilirim

  • metehan01  (30.06.14 22:08:18)
@umutlarıvarolankisi

boğaziçi tabiki. Dil konusunda boğaziçi her türlü iyidir. Odtü ve boğaziçi mezunu iki ingilizce öğretmeni ile yaşadım bir süre; boğaziçi mezunu hem daha yetkin hem daha kolay iş buluyordu. Odtü mezunu ise 3. 4. Sınıf boğaziçi öğrencilerinin çalıştığı bir dil kursunda çalışıyordu.

Tabi kendini geliştirmene de bakar. Odtü mezunu ben odtülüyüm diye hiçbir şey yapmazdı diğeri ise önemli olan dili yaşamak der sürekli yabancı arkadaşlar edinir onlarla vakit geçirirdi.

Boğaziçi diyorum ben kesinlikle. Özelden yazarsan daha anlatırım.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (30.06.14 22:13:42)
Yıldız Teknik Makine II. öğretimi kapattı mı?

  • niyeti bozuk http nesnesi  (30.06.14 22:28:46)
odtü siyaset bilimi ile ilgili merak ettiklerinizi mesajla iletebilirsiniz.

  • sporty  (30.06.14 22:30:54)
Bilgi'de İletişim okuyan var mı acaba?

  • brillant comme une larme  (30.06.14 23:13:23)
odtü ve ankara hakkında yardımcı olabilirim .

  • metal69  (30.06.14 23:29:24)
Ekonometri bölümü okuyanlar veya mezunları mesaj atarsanız çok iyi olur.

  • steve rogers  (30.06.14 23:55:09)
Medeniyet üniversitesi tıp fakültesi
eskişehir osmangazi tıp fakültesi
akdeniz üniversitesi tıp fakültesi

hakkında bilgi verebilecekler ulaşırsa sevinirim. Okulun kampüsü nasıldır? Öğretmenleri iyi midir? Teknik imkanları, kadavra vs. ne durumdadır? Sosyal yönden nasıldır? Söylerseniz çok mutlu olurum.
  • antreman kocu munir bey  (30.06.14 23:55:50)
ts-1 = 13989
ts-2 = 17464

dil-1 = 14669
dil-2 = 13911
dil-3 = 12886

Türkçe öğretmeniyim. 2. üniversitem olacak. İzmir'de okuyacağım. "aga şunu seç bence" tarzında her türlü öneriye açığım. Okurum her şeyi :p
  • oğlum çok zor lan  (01.07.14 00:02:19)
hacettepe sosyoloji hakkinda bilgi rica edebilir miyim? istanbul'dan ankara'ya gitmeye deger mi orasi icin?

tm-3'te 39 bindeyim odtu istiyodum ama zor gibi, b planim mimar sinan'di ama hacettepe daha iyi midir?
  • kanzavuri  (01.07.14 00:11:38)
teknoloji fakültesine lys ile alınan (yani bölümün yanında mtok yazmayan, meslek lisesinden direk geçilenler değil) bölümlerden mezun olanların normal mühendisliklere göre kısıtlanmış bir yanı var mı? yani sanki diploması geçerli olmuyormuş, imza yetkisi olmuyormuş gibi şeyler duydum da ondan soruyorum.

  • arcsinx  (01.07.14 01:20:47)
Odtü kkk hakkında sorularınızı alabilirim

  • legendary phoenix  (01.07.14 01:34:07)
yeditepe üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği ve makine mühendisliği ile ilgili bilgilendirebilecek olan varsa mesajını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

  • lynch  (01.07.14 01:55:41)
Hacettepe elektrik elektronik veya odtü metalurji ve malzeme mühendisliği hakkında bilgilendiren olursa sevinirim a dostlar.

  • yap desem yapmazsin he  (01.07.14 02:25:50)
izmir üniversitesi yazılım mühendisliği konusunda bilgilendirebilecek biri var mı?

  • dilegini tutmus sayar sonsuzdan geri  (01.07.14 03:36:37)
bir de celal bayar bilgisayar mühendisliği hakkında...

  • dilegini tutmus sayar sonsuzdan geri  (01.07.14 03:37:41)
ts1 268
ts2 274

4 yıllık kazanma şansı hiç mi yok? ikinci öğretim tutan yerler var ama ne bileyim 1. öğretim olsa iyi olurdu
  • pomaks  (01.07.14 05:28:43)
uludağ hakkında soruları almam. hiç sormayın. rezil bir üniversite. rezil bir şehir.

  • congratulations  (01.07.14 05:35:09)
itü şehir bölge planlamadan ya da peyzaj mimarlığından mimarlığa yatay geçiş yapan veya fikri olanlar bilgilendirebilir mi?

  • rhapsody  (01.07.14 12:21:34)
YTÜ kimya mühendisliğinde okuyanlar veya mezun olanlar okul hakkında,iş bulma olanaklarıyla ilgili bilgilendirebilir mi?

  • rhapsody  (01.07.14 12:24:14)
bilgi'den olan yok mu acaba?

  • mutley  (01.07.14 12:51:11)
sıralamam 13299. hukuk fakültesine gitmek istiyorum. hangilerini önerirsiniz? bir de fakültede ve eğitimde nelere dikkat etmeliyim? neleri araştırmalıyım?

  • pilze  (01.07.14 13:49:58)
ts 1 33k
ts 2 26k

arkadaşlar sosyal bilgiler öğretmenliği yazacağım acaba ne dersiniz bu duruma?
  • jakopapagan  (01.07.14 13:59:19)
Istanbul Üniversitesi psikolojiyle hacettepe psikolojiyi karsilastirabilecek olan varsa yapabilir mi lütfen

  • salak zeki benim  (01.07.14 16:47:23)
genel olarak edebiyat bölümü, özel olarak da iü ytü marmara mimar sinan edebiyatı karşılaştırabilecek var mı ?

  • foseptik çukuru  (01.07.14 16:54:51)
edebiyat okumaya niyetin varsa saydıkların arasında istanbul edebiyata yönelirdim. benim de tercihlerimin arasında boğaziçi edebiyat var ama geleceğini sanmıyorum.

  • brillant comme une larme  (01.07.14 17:18:36)
Merhaba, tercih işinden hiç anlamıyorum o yüzden tahmin de yürütemiyorum. Fikri olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Üniversiteler 2012 yılında ilk yazdığım başarı sırasıyla alırken 2013 yılında bir hayli düşmüş. Kontenjanlar arttı diyorlar bu ne kadar etkiler sıralamayı? Bu üniversitelerin bu sene 420 binlere düşme olasılığı nedir? Bölüm sınıf öğretmenliği. Teşekkürler.
61.300 ile alırken 233.000 ile almış
56.800 ile alırken 297.000 ile almış.
56.600 ile alırken 292.000 ile almış.
52.500 ile alırken 259.000 ile almış.
55.100 ile alırken 257.000 ile almış.
  • asyalı  (01.07.14 17:41:15)
Yıldız Teknik Üniversitesi Makina müh. yada Elektrik müh. hakkında biri beni bilgilendirebilir mi ?

  • yns  (01.07.14 19:54:57)
çanakkale on sekiz mart ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım.

  • pegi  (01.07.14 22:58:52)
beslenme ve diyetetik bölümü veya doğu akdeniz üniversitesi ile ilgili sorusu olanlar ulaşabilir.

  • buzdagi  (01.07.14 23:28:56)
hukuk fakültesi, (gazi hukuk) / kara-hava harp okulu/ polis akademisi /pmyo hakkında sorun varsa sorabilirsin.

  • tekgozodadayasayangenc  (02.07.14 02:46:21)
sayısalda sıralaması 68 bin olan ve bilgisayar mühendisliği okumak isteyen kuzenim; "kocaeli, ktü, çukurova gibi devlet okulları mı tercih edeyim, yoksa başkent, arel vb özel üniversite mi tercih edeyim" diye soruyor. bu seçenekler için yorum yapabilecek arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz.

  • sanxis  (02.07.14 10:03:07)
merhaba, sadece ygs'ye girmiş ve ygs 3 puan türünde 210 puan almış biri, açıköğretimde ki her bölüme başvurabilir mi?

  • Golgi  (02.07.14 10:46:05)
Ts 1 sıralamam 50 bin. İlk iki tercihe 42-44 binle alan bolumu ucuncu tercihime ise 70 binlik bolumu yazicam. İlk ikinin tutma ihtimali ve asıl sorum ucuncunun tutmama ihtimali var mıdır?

  • vivalaaj  (02.07.14 14:55:46)
Dokuz Eylül İşletme Fakültesi İngilizce İktisat bölümüyle alakalı sorunnuz varsa alırım.

  • materyalist imam  (02.07.14 15:31:04)
dokuz eylül üniversitesi ingilizce turizm işletmeciliği hakkında soruları alabilirim

  • no ne na hayır  (02.07.14 19:47:35)
Yıldız makine mi, Gazi makine mi ?
Not:Ben ankaralıyım . Maddi durumumuzda orta diyebilirim.

  • yns  (02.07.14 20:28:23)
Genel olarak Bilkent, bölüm olarak da İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkındaki soruları cevaplayabilirim.

  • duma duma dum  (02.07.14 21:44:11)
bir arkadaşım için ankara, hacettepe ve gazi hukuk hakkında bilgisi olan var ise müteşekkir olacağım efem.

  • i am not a lady i am a wolf  (02.07.14 22:24:19)
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında sorularınızı alabilirim.

  • cupcakeparade  (02.07.14 23:23:27)
Ankara hukuk hakkında merak edilenleri yanıtlayabilirim.

  • boss of bosses  (02.07.14 23:29:01)
Eczacılık okumuş ya da okumakta olan arkadaşlar mesaj atarsanız çok sevinirim.

  • fecalmatter  (02.07.14 23:59:50)
Görsel iletişim tasarımı okuyan varsa mesaj atabilir mi?

  • acelemvar  (03.07.14 00:07:55)
Bilkent elektrik elektronikte %50 bursla okumak ve genel olarak Bilkent ve Bilkent EE'de okumak hakkında bilgi verebilecek olan biri varsa mesaja bekliyorum.

  • legendwaitforitdary  (03.07.14 01:12:41)
Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi hakkında sorusu olanlara açığım.

  • cagri  (03.07.14 14:36:19)
Html,css ve javascript dillerini iyi derecede; objective c'yi ve python'u orta derecede biliyorum. Önümüzdeki sene için aklımda bir çok yazılım projesi var ve büyük ihtimalle çoğunu gerçekleştireceğim. Sizce bu sene beykent yazılıma tam burslu kayıt olup notlarımı yüksek tutar ve birçok proje üretirsem, seneye bahçeşehir yazılıma tam burslu geçiş yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

  • Elenium  (03.07.14 16:33:26)
ITU hakkinda genel bilgi almak isteyen ya da ozel olarak ITU Bilgisayar Muhendisligi ile sorusu olan varsa mesaj atabilir

  • buzzlightyear  (03.07.14 17:08:24)
bilkent, ankara, uluslararası ilişkiler ve felsefe bölümlerinden soruları alabilirim.

  • ay cok zekiyim  (03.07.14 21:36:52)
bilkent (tam burslu) elektrik elektronik mühendisliği hakkında bilgi verecek arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim.

  • suicidal ronin  (03.07.14 23:42:40)
bilkent ve endüstri mühendisliği konusunda yardımcı olabilirim.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (04.07.14 02:06:58)
çapa tıp hakkında sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

  • ta leukippos  (04.07.14 13:02:40)
itü makina mühendisliği/fakültesi konusunda soruları cevaplayabilirim

  • ayk  (04.07.14 13:36:11)
ıstanbul unıversıte tm bolumlerı ıcın 75k dan 50k ya dusebılır sene? Arkadasım soruyor

  • kotakotkota  (04.07.14 17:43:06)
63 binde alan okula 73 ile girme şansım var mı ?

  • diss0640  (04.07.14 18:40:19)
odtü inşaat ile ilgili soruları alabilirim

  • coralblush  (04.07.14 22:52:08)
"odtü endüstri mühendisliği" tamlaması içindeki her kelime ile ilgili sorularınız seve seve cevaplanır.

  • vito andolini corleone  (05.07.14 00:34:25)
Marmara uni. İşletme enformatigi hakkinda sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

  • nightswimming  (05.07.14 13:17:39)
kimya mühendisliği ve biyomedikal mühendisliği hakkında, özellikle iş imkanlarının durumu ve zorluğu ile ilgili bilgi verecek arkadaşlar mesaj gönderirse çok memnun olurum. teşekkürler.

  • hkt  (05.07.14 19:42:18)
tm1 sıralamam 95 bin.

iktisat fak. işletme bölümü geçen sene 50 binmiş bu sene 71 bin (kılavuzda yazıyor)

demem o ki yazsam gelir mi ?
  • lcnkr  (05.07.14 21:19:05)
atıyorum yeni açılan bir işletme bölümü var, ortalama bir işletmede 80 bin sıralamada yeni açılan işletmeyi yazsam gelir mi ? yada şöyle sorayım yeni açılan işletmenin puanı nasıl olur düşük mü olur yoksa neye göre alırlar ?

  • lcnkr  (05.07.14 21:26:59)
Mf4 53 bininciyim. Endustri muhendisligi istiyordum ama iyi universitelerde tutmuyor. Sizce mezuna kalmali miyim? ya da

hacettepe kimya muhendisligi
itu cevre muhendisligi
odtu istatistik
hacettepe, ankara iktisat
ege, ytu biyomuhendislik bunlardan hangisini onerirsiniz? Bilgisi olan var mi?
  • theblackwaltz  (05.07.14 22:40:32)
Marmara Üniversitesi

çalışma ekonomisi
ekonometri
iktisat
işletme
maliye

bölümlerinden birinde okuyan veya bu bölümler hakkında bilgisi olan abiler ablalar bana ulaşabilir mi?
  • tabudeviren  (05.07.14 22:43:48)
İstanbul'daki çoğu özel üniversite hakkında soru alabilirim

  • Leopar..  (05.07.14 23:22:32)
iletişim fakültesi öğrencileri bana bir ulaşsın lütfen.

  • oğlum çok zor lan  (05.07.14 23:30:44)
Gazi Endustriyel Tasarım hakkında sorularim var.Okuyan yada okuyan tanıdığı olan yesillendirirse çok sevinirim.

  • alexsei  (06.07.14 01:22:09)
dokuz eylül bilgisayar bilimleri bölümü hakkında bilgi sahibi olan var mı?

  • yalnizlik mavisi  (06.07.14 13:35:56)
çeko hakkında bilgi sahibi olan birisi aydınlatabilir mi beni? marmara ve iü özelinde soruyorum ama bölüm hakkında genel bilgiler de işimi görür.

bir de bu okulların hazırlık sınavları nasıldır? ingilizcesi upper intermediate olan birisi geçebilir mi?

bitmedi devamı var. marmara gazetecilik 19100'le almış. 105 kontenjanı var. ben 19360'ım. gelir deyin ne olur ne olur gelsin ne olur!

öptüm. bb.
  • nodrap  (06.07.14 13:51:51 ~ 14:23:29)
bir arkadaşım için çok acil olarak erzurum atatürk üniversitesi hukuk fakültesi hakkında bilgiye ihtiyacımız var. kimseye ulaşamıyor. kimseyle konuşmadan yazmak da istemiyor. yardımcı olabilecekler ne olur bi el atsın.

  • nodrap  (06.07.14 15:08:54)
Bilkent Uluslararası ilişkiler soruları özenle cevaplanır.

  • otshe  (06.07.14 21:16:13)
istanbul kemerburgaz üniversitesi uluslararası ilişkiler (ing) hakkında bilgisi olan varsa yeşillendirsin lütfen.

  • lcnkr  (06.07.14 22:05:35)
Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı'ndayım. Genel olarak edebiyat bölümleri hakkında bilgi vermeye çalışırım. Türk Dili ve Edebiyatı hariç :)

  • trainstopping  (07.07.14 11:14:44)
(git: oi60.tinypic.com )

ekranda gördüğünüz puanları aldım. zaten 4 yıllık bir üniversiteden mezunum. ağustos ayında askere gideceğim. bu sene sınava girmiş bulundum ve gelince öğrencilik avantajlarından faydalanmak için 2 yıllık - 4 yıllık herhangi bir örgün ya da uzaktan eğitim programını yazmak istiyorum. sizce bu kadar berbat puana nereleri kazanabilirim.
  • cay kolik  (07.07.14 12:29:08 ~ 12:29:46)
kız arkadaşım tıp okumak istiyordu ama mf3 sıralaması 19bin geldi, yani devlette tıplar tutmuyor büyük ihtimal. diş hekimliği tutuyor zonguldak, kırıkkale'de, ama kendisi diş hekimliğine pek sıcak bakmıyor. el becerim yok benim, sabundan diş nasıl yapayım falan diyor. özelde tıp yazma ihtimali var. ben olsam devlet üniversitesinde diş okurdum ama tabi ki seçimi yapacak olan ben değilim ve diş hekimliği hakkında pek bir şey bilmiyorum, ikimiz de pek bilmiyoruz aslında.

diş hekimliği okuyan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? zor mudur diş okumak, el becerisi çok mu gerekiyor, zamanla kazanılıyor mu? tıp isteyip dişe girenler pişman mı? vs.
  • signore  (07.07.14 13:02:29)
yeditepe genetik ve biyomühendislik ile ilgili soruları alabilirim.

  • shubulubapshubaptishaluva  (07.07.14 13:49:15)
istanbuldaki tüm psikoloji bölümleri ve özellikle istanbul kültür üniversitesi hakkındaki sorularınızı cevaplayabilirim.

  • a darkness coming  (07.07.14 17:35:25)
istanbul üni, iktisat hakkında soruları alabilirim.

  • baldur  (07.07.14 19:32:31)
Galatasaray Sosyolojiye yardımcı olabilirim.

  • esas itibariyle  (07.07.14 20:21:29)
muğla sıtkı koçman üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

  • sytemofadownmanyagi  (07.07.14 21:41:56)
Ankara fransiz dili ve edebiyati, gazi fransiz dili ve edebiyati, hacettepe fransiz dili ve edebiyati ile fransizca mutercimlik tercumanlik arasinda gidip gelmekteyim.

Siralamalarim;
Dil 1: 10341
Dil 2: 11726
Dil 3: 19350

Bunlarin disinda da fikirleriniz varsa lutfen bilgilendirin. Tesekkurler.
  • zwen  (07.07.14 22:01:28)
genelle alakasız olacak ama tercihlerin sonucu ne zaman belli olur sizce, bilen varsa söylesin.

ayrıca bilkent amerikan kültürü-mütercimlik ve gazi ingilizce hazırlık konusunda bilgi verebilirim ben de.
  • marikaki  (07.07.14 23:22:04)
odtü-gsü
ayrıyetten felsefe ile ilgili sorularınızı alabilirim

  • zenciamacalismiyor  (08.07.14 14:08:09)
Üniversite olarak Boğaziçi ve bölüm olarak yönetim bilişim sistemleri hakkında sorularınızı alabilirim.

@utkucbkc şekilinde cevap yazarsanız göremem. özel mesaj atarsanız daha rahat olur.
  • utkucbkc  (08.07.14 14:13:49 ~ 14:16:49)
osmangazi üniversitesi ve uludağ üniversitesi tıp fakülteleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar mesaj atarsanız sevinirim.

  • gaza gelen  (08.07.14 21:27:53)
deü müt ter için yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ? birkaç sorum var.

  • brkwashere  (08.07.14 23:01:33)
88 bin sıralamaya 96 bin kesin gelir diyebilir miyiz? mf4 sıralaması bu.

  • hohoya  (08.07.14 23:44:16)
boğaziçi siyaset bilimi-uluslararası ilişkiler veya boğaziçi sosyoloji ile ilgili bilgi verebilecek olanlara minnettar kalırım. iki bölümden birini tercih etmek istiyorum ve sıralamam yüzünden herkes kafamı karıştırmaya çalışıyor. zaten odtü kimya mühendisliğini bırakarak hazırlandım, bir kez daha hata yapmak istemiyorum. bilgisi olanların mesajlarını bekliyorum :)

  • muni  (09.07.14 13:04:40)
merhaba eşit ağırlıkta 157 bindeyim.sadece mersin iibf düşünüyorum.kamu yönetimi geçen sene 143 bin ile kapamış.işletme ise 227 bin ile.

kamu biraz zorluyor ama işletmeye büyük ihtimalle girerim.bir an önce devlete kapağı atmak istiyorum.bir an önce paramı kazanmak istiyorum.hangisi daha rasyonel olur?

ve işletme ile kamu yönetimi arasındaki fark nedir?

yeşillendirirseniz veya özel mesaj atarsanız sevinirim.

bu kanalı pek kullanmadığım mesaj yanlış yere gitmiş olabilir kusura bakmayınız...
  • justice is might  (09.07.14 14:18:27 ~ 14:23:26)
  • lcnkr  (09.07.14 23:32:09)
arkadaşlar bir tanıdğım büyük ikilemde kalmış onun adına soruyorum.
hatay veya karabük fizik tedavi mi yoksa dokuz eylül ingilizce elektrik-elektronik mühendisliği ya da muadilleri mi (yani aynı üniversitede)?
biliyorum iki mesleğin pek ilgisi yok ama kendisi ftr'yi istemekle beraber iyi bir üniversitede mühendislik okumayı da alternatifleri arasında tutuyor. siz ne dersiniz?
  • desktopu  (09.07.14 23:41:11 ~ 23:42:16)
Yeditepe Üniversitesi'nde "Fizik tedavi ve rehabilitasyon" okumaktayım. Kafanızda soru işareti varsa yardımcı olabilirim

  • hakmut  (10.07.14 01:44:36)
arkadaşlar lütfen mef üniversitesi hakkında bilgisi olanlar yesıllendırsın please

  • kotakotkota  (10.07.14 03:47:38)
Marmara Tıp ile ilgili soruları olanlar, yeşillendirebilirsiniz.

  • Hawkins  (10.07.14 18:54:22)
Arkadaşlar Ege Amerikan Kültürü ve Edevbiyatı tutuyor büyük ihtimalle ama arkasına Dokuz Eylül Amerikan yazacağıma Ege Almanca Mütercim yazmayı düşünüyorum ne düşünüyorsunuz bu konuda? İngilizcem Advanced civarında almancam zayıf.

  • We Are Oscar Mike  (10.07.14 21:55:18)
Bir arkadaşım Hacettepe Mütercim-Tercümanlık ve Yeditepe Çeviribilim bölümleri arasında kararsız kalmış. Bu üniversiteleri artıları eksileri yönüyle karşılaştırabilecek, haklarında yorum yapabilecek kimseler varsa aramızda bana ulaşabilirler, çok da güzel olur. :))

  • Tyelkormo  (10.07.14 22:01:02 ~ 22:06:28)
Kocaeli Üniversitesi veya Türk Dili ve Edebiyatı soruları alabilirim

  • mutlusismankedi2015  (11.07.14 00:39:12)
Odtu istatistik hakkimda bilgisi olan var mi? Is olanaklari nasil? Tercih etmeye deger mi? Yardim lutfeeen.

  • theblackwaltz  (11.07.14 02:33:52)
selamlar,
sıralamam 12888. marmara hukuk ve istanbul hukuk 2. ögretim arasında kaldım. marmaranın gelme olasılıgı nedir ? 2. ögretimin hukuk egitimine etkileri nelerdir ? istanbul 2. ögretim kazanırsam gündüz derslerine girebilir miyim ? istanbul marmara kıyasında söyleyeceklerinizi duymak isterim.
bilgi vermek isteyen yeşillendirirse sevinirim.
  • isikla karanlik arasinda  (11.07.14 09:30:12)
tercih listem an itibariyle şöyle. iibf'ci abi ve ablalar ne dersiniz?

imgur.com
  • kotakotkota  (11.07.14 14:17:30)
bahçeşehir üniversitesi, acıbadem üniversitesi ve yeditepe üniversitesinde beslenme ve diyetetik hakkında bilgi istiyorum.

  • empat  (11.07.14 17:19:35)
marmara hukuk hakkında yardımcı olabilirim ben de.

  • oceanborn  (11.07.14 20:29:19)
Gazi/YTU/IU/Anadolu unv/Marmara

ingilizce ogretmenliginde hangisini tercih etmeli ve neden? Cok kararsiziz.
  • earthangell  (11.07.14 21:09:57)
boğaziçi ve bilgisayar mühendisliğiyle ilgili varsa bir ihtiyaç, bir mesaj kadar uzağım.

  • tannen  (11.07.14 21:29:37)
acill :)

harita mühendisliği okuyan veya bitiren var mıdır ? geniş çaplı bilgi lazım
  • big bang  (12.07.14 15:56:15)
doğuş üniversitesiyle ilgili,
psikoloji bölümüyle ilgili,
ingilizce psikolohiyle ilgili
her türlü soruyu cevaplamaya çalışırım, elimden geldiğince yardım etmeye çalışabilirim :)
  • bir nick var benden iceri  (13.07.14 00:29:29)
Gazi Ü. Arapça Öğretmenliği veya Ankara Ü. Arap dili edebiyatı düşünüyorum yol gösteren olursa sevinirim.
(ikinci üniversitem olacak bilg. öğr. bitirdim,dil kursu gibi 2. dil olarak öğrenmeye gideceğim)

  • polonyada adi pancar olan genc  (13.07.14 03:03:35)
Odtü sosyoloji ve hacettepe uluslararası ya da ankara üni. uluslararası ilişkiler arasında ikilemdeyiz arkadaşlar. yardımcı olabileceklerin kafa açmasını dört gözle bekliyoruz.

  • umutta mut varsa umutsuzlukta da umutvar  (13.07.14 12:17:05)
"yıldız teknik üniversitesi deniz makineleri işletme mühendisliği" düşünüyorum mezun olan, bilen varsa yardımcı olabilirler mi? Bölüm, girişte mülakat falan olup olmadığı hakkında vs bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • dırırırım  (13.07.14 20:07:16)
yeditepe üniversitesi radyo sinema tv mi, yoksa yeditepe üniversitesi görsel iletişim tasarımı bölümü mü?

(ikisine de yatkınlık, birikim ve iş becerisine sahibim, karar veremedim. %50 burslu bir şekilde gireceğim ama ne yapsam bilemedim, fikir sunabilirsiniz. kendime gelecek olursak şu an internet danışmanlığı yapan bir şirkette grafik tasarım ve sosyal medya stratejileri üretiyorum. ama sinema tv de hoş geliyor kulağa )
  • deniztarafinabakankale  (13.07.14 21:42:56)
İstanbul üniversitesi hukuk fakültesinde geçme kalma olayları nasıl oluyor ve dönemlik kaç sınav oluyor bilenler beni de bilgilendirirse çok müteşekkir olurum.

  • isikla karanlik arasinda  (14.07.14 09:58:57 ~ 09:59:37)
katip çelebi üniversitesi iibf hakkında bilgisi olan varsa mesaj atabilir misiniz?

  • paybic  (14.07.14 15:25:14)
Arkadaşlar "hacettepe öğrenci evlerinde" yer bulmak çok mu zor internette torpilsiz sıkıntı olur yazmışlar biraz merak ettim. Yurtlarda sıkıntı olabileceğini biliyordum ama burada da var mıdır bu olay?

  • We Are Oscar Mike  (14.07.14 18:02:14)
Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü hakkında bana bilgi verebilecek birileri var mı buralarda ne olur yeşillendirin.. :(

  • antepfıstıklıbaklava  (14.07.14 18:48:59)
(bkz: #44218059)

  • jesters cap  (14.07.14 20:47:02)
ankara üniversitesi dtcf ile ilgili soruları olana da ben yardımcı olabilirim.

  • merhume  (14.07.14 23:32:13)
Ege üniversitesi ve iibfsi hakkında yardımcı olabilirim. Gönğl rahatlığıyla yeşillendirin beni.

  • johnny lash  (15.07.14 00:32:30)
itü ve itü inşaat hakkındaki sorularınızı cevaplamak için mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz.

  • keshdurden  (15.07.14 16:20:48)
tm1 sıralamam 41300 tercih sırasına:

1- marmara ingilizce işletme (36500)
2- istanbul üniversitesi ingilizce işletme (45200)

yazmayı planlıyorum. asıl isteğim iü ingilizce işletme olsa da tutması %90 bir ihtimal olmasına rağmen kesin değil. bu yüzden üçüncü bir tercih için işletme bölümü bakıyorum. fakat iü'nün 3 farklı türkçe işletmesi var.

1- siyasal fakultesi (64500)
2- iktisat fakultesi (71000)
3- işletme fakultesi (104000)

bu üçü aynı üniversitede olmasına rağmen niye aralarındaki puan farkı çok fazla ve bir de hangisinin akademik kadrosu daha iyidir?

son olarak tutması kesin olan üçüncü tercih olarak her türlü işletme tavsiyesine açığım. bu konularda beni aydınlatırsanız harika olucak.
  • new arnhem  (15.07.14 19:08:09)
Odtü iktisat hakkındaki sorular cevaplayabilirim.

  • iron nick  (15.07.14 22:04:18)
bogazici matematik ogretmenligi vs. katu elektrik elektronik muhendisligi?

  • mahmutvarli  (15.07.14 22:09:38)
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Fizik bölümü hakkında soruları alabilirim.

  • oddyseus  (16.07.14 02:19:46)
merhaba mf3te 24 bin mf4te 29bindeyim. mimarlık istiyorum ama güzel hiçbir üniversiteye yetmiyor puanım. en iyi ihtimal beykent tam bursluya gidebiliyorum ama beykentte mimarlık okuyunca iş bulabilir miyim onu da bilmiyorum. ya da sağlık puanından eczacılık/diyetisyenlik seçebilirim her ne kadar iyi gelirli meslekler olsalar da çok ilgimi çektiğini söyleyemem.
itüde kimya mühendisliği yazıp ilk sene deli gibi çalışıp yüksek bir not ortalamasıyla itü içi mimarlığa yatay geçiş yapma da planlarım arasında ama riski alabilir miyim bilmiyorum. bu konuda bilgisi olanlar mesaj atarsa sevineceğim

  • entel kezban  (16.07.14 21:16:18)
mf4 sıralamam 65000 mf1 61000, liste oluşturdum gibi fakat yardım etmek isteyen olursa bi an önce yeşillendirirse çok sevineceğim. matematik okuyan, okumuş olan varsa onunla ayrıca görüşmek isterim.

  • peanutbutterpuddingsurprise  (17.07.14 01:16:13)
sıfır fransızca ile marmara fransızca kamu mu? yoksa edepli terbiyeli %30 ingilizce marmara kamu mu? eğer bunlar olmazsa marmara işletme mi? tecrübeli marmaralı arkadaşlardan cevap bekliyorum.

  • cok da kitap okuma dedi annem  (17.07.14 01:51:01)
istanbul üniversitesi mi mimar sinan mı?

hangisinin sanat tarihi bölümü en kapsamlı ve hoca bakımından iyidir?

okuyanlardan yorumları bekliyorum, 2 senedir şu an okuduğum okulu ha bıraktım ha bırakıyorum derken şu an gerçek oluyor, en iyi seçimi yapmak istiyorum,puan ve sıralamam her ikisi için de yeterli.

not: bıraktığım bölüm mühendislik, alakasız, yardımınıza çok ihtiyacım var.
  • mocktail  (17.07.14 17:45:01)
yorumlara bakamadım o yuzden direkt soruyorum: istanbulda psikoloji bölümü yazan varsa ulaşabilir mi. birkaç bişi sormam gerekiyor.

  • akare  (18.07.14 00:19:19)
ytü bilgisayar müh. merak edenler buyursunlar

  • shaunarcher  (18.07.14 00:54:54)
BITTI LAN SONUNDA

  • kotakotkota  (18.07.14 01:32:01)
9 eylül özellikle eğitim fakültesi için soru alabilirim.

  • yün prenses  (21.07.14 15:39:55)
hişşş
bitti artık. sakin olun

  • shubulubapshubaptishaluva  (21.07.14 15:47:35)
deü iibf ve izmir hakkında yardımcı olurum.

  • nihilanth  (21.07.14 20:54:37)