Taban Çökmesi?

Kardeşimi yana doğru basma şikayetiyle (annemin şikayetiyle) doktora götürdük,yere tam bastığında ayakları olduğundan fazla genişliyor, doktor düztabanlığa doğru gittiğini söyledi. Ortopedik taban kullanmasını söyledi, ama o kadar mıy mıy konuşuyordu ki, ortopedik taban, tabanı eski haline getirecek mi? basarken ayağın yayılması düzelecek mi? hangi marka iyidir diye hiçbir şey söylemedi...

Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu geri döndürülebilir bir şey mi? Çocuğun ayakları büyüdü 21 yaşından sonra...

geri döndürülemiyor diye biliyorum ama daha fazla bozulması önlenir en azından.

  • earthangell  (06.06.14 01:47:28)
bende de vardı ama çok küçüktüm. 10-12 falandım galiba. tabanlık kullanmıştım normal şu an. ayağım ıslakken yere bastığımda tamamen normal bir iz çıkıyor yani.

  • icim urperiyor  (06.06.14 02:20:42)
gecmis olsun, annemde de var. tabanlik kardesinin rahat etmesi icin, bir seyi duzeltmeyecek. dusen tabana destek oluyor, daha fazla ilerlemesine engel olabilir. tabnlar maalesef cok rahatsiz ama:(

muhtemelen ortopediste gitmissinizdir, bir de fizik'e danisin.
  • no avalon  (06.06.14 02:21:58)
bende de var. ayağım ıslakken betona basınca oyuk çıkmıyor, komple ayak izi çıkıyor, oyuksuz.

35 yaşımdayım, 14 yaşından beri ortopedik tabanlık kullanıyorum. düzeltmiyor, ileri gitmesini engelliyor ve taban düzlüğünden kaynaklanabilecek sıkıntıların (örneğin bel ağrısı) önüne geçiyor.

doktor marka önermez, önerse de boşverin. ben tabanlıklarımı ayak izi vererek ısmarlama yaptırıyorum. ankara'da iseniz küçükesat'ta erdem medikal var, raporunuzla oraya gidin. bir çifti 80 lira gibi bir şeydi.
  • kibritsuyu  (01.07.14 12:22:48)