Mide kanaması durumunda dışkı rengi!!

Warfarin kullanan hastanın kanama ihtimali belirdi. Doktorlar dışkıda kararma olduğunda hastane aciline gelinmesini söylediler.

Şimdi kontrol ederken neye dikkat etmeliyiz ki en ufak şeyde endişelenmeyelim ya da geç kalmayalım.

Afedersiniz dışkının kıvamı, rengi (siyah olacak ama nasıl bir siyah?) vs. diğer gözle görebileceğimiz özellikleri nasıl omalı ki kanamadan şüphe edelim?

Bir de yediğimiz besinler, abur cuburlar renge etki eder mi?

edit:iğrenecek bişey yok. bunlar hep bilgi ve tecrübe. ve en önemlisi sağlık. teşekkürler.

Dışkı rengi katran renginde koyu olur. Yediğiniz yiyecekler dışkının rengini etkiler ama bu kadar da etkilemez o yüzden rutin (doktorun önerdiği varsa) beslenmesine devam etsin.

  • juanolujuan  (08.03.14 20:39:26)
katran gibi siyah cıvık cıvık ishal olmuşsun gibi sanki. kokusuda kötü/güçlü olur genelde
ne biçim anlattım lan kendimden tiksindim :/

  • maltalı  (08.03.14 20:42:04)
su gibi, parlak, siyah, evet katran gibi!
bildiğiniz kaka şeklinde ama rengi koyukahverengi ise kanama değil.

besinler renge etki eder ama hiçbi tanesi, su gibi cıvık + parlak + katran gibi siyah bir dışkıya sebep olmaz. kırmızı pancarı çok yiyince, pembe kırmızı arası bi renge boyuyo kakayı ve çişi.

yanılma ihtimaliniz yok! görür görmez tanırsınız.

Çok koyu renkli vişne çürüğü rengi de ince barsak kanaması olabilir.

Ayrıca sadece dışkıya bakmayacaksınız.

Gözleri kararıp bayılması, kendinden geçmesi, yüzünün kağıt gibi bembeyaz olması, nabzının dakikada 110-120'nin üzerine çıkması, elinin ayağının buz kesmesi gibi belirtilerin gelişip gelişmediğine de bakacaksınız. Bunların bir ikisi var ama henüz dışkılamadı. Gene gidin acile!
  • compadrito  (08.03.14 20:47:08 ~ 20:55:36)
ben kanama gecirdim olumlerden dondum..şu likteki bokun aynısı benden cıktı ve sonrasında bayılmıştım..
mediplatform.com

  • jamswety  (08.03.14 20:57:27)