Kadavra bağışı vs. organ bağışı

bunun ikisi aynı mı? ya da aynı olabiliyor mu? veya farklı da mı oluyor?

yani şöyle alternatifler var mı:
mesela öldükten sonra bedenimi ve organlarımı araştırma için bağışlamak
kadavramı araştırma için, organlarımı başkasına nakil için bağışlamak
kadavra ve organların bir kısmını araştırma, bir kısmını başkasına nakil olarak bağışlama vs.

kaç farklı durum var o zaman?

organ bağışının da alternatiflerini soruyorum işte.

bunu derslerde kullanın
bunu araştırmada kullanın
bunu nakil edin
vs. diye belirtebiliyor muyum?

yoksa onlar mı karar veriyor?
  • ermanen  (11.01.14 02:25:26 ~ 02:27:28)
zaten öncelik nakil(hayat kurtarma). bütün vücudunu bağışlarsan sağklı organları nakil ederler geri kalanlarını kadavra yaparlar. sadece belli organlarını da bağışlayabilirsin, bu durumda kalanın ailene verilir(onlar kadavra yapar mı bilmem).

  • yakuza123  (11.01.14 02:31:21)
şunu derslerde,
bunu araştırmada,
bunu nakilde,
ona hiç elleşmeyin, işinize yaramaz, yarı yolda bırakır
  • compadrito  (11.01.14 02:36:39)
o zaman böbreklerimi ulusal barbekü derneği'ne bağışlıyorum.

  • ermanen  (11.01.14 02:45:14)
ben tırsarım arkadaş, trafik mırafik kazası geçiririz, daha ölmeden organlar yüzünden öldürürler adamı.

ikincisi herkez yaşayacaksa madem, kim ölecek?

hani benim ehliyette falan işaretledim organ bağışı kısmını ama, bu iki konu da kafama takılmıyor değil yani.
  • pop star ajdar top star kont  (11.01.14 04:23:04 ~ 04:23:52)
sağlam ve nakile uygun organlar hayat kurtarır,
vücudun gerisiyle doktor adayları anatomi öğrenir (şahsen bağışçılarımıza dua ediyorum)
üçte biri de fakirlere ve komşulara dağıtılır (kasap mantığını bırakalım yani, maksat insanlara faydalı olmak:)
  • vizdilva  (11.01.14 09:54:18)