her sabah 5 yumurta yiyorum. sakata gelmeyeyim?

Parasiz pulsuz culsuz zamanlar oluyor. Kahvaltiliklar cok pahali da. 25 kurustan 4-6 arasi yumurta aliyorum. Toplam 1tl ye ekmek, ucuzundan da biber, domates alip toplam 2 tl ye ac gezmiyorum. Eylulden beri param oldugunda; ucuz, saglikli(protein,karbonhidrat) diye gunde 5 yumurta tuketiyorum. Uzun bi sure 0-1 ogun yiyordum gunluk. O zamanlar sorun olacagini sanmiyordum 5 yumurtanin. Simdi tarhana ve eriste de gecti elime. Sabah 5 yumurta, aksam tarhana corbasi eriste pilavi. Arada gogsum sikisiyor bir suredir. tirstim alakasi var midir diye.

Edit: duyuru sahibi ile nick sahibi ayni kisi degil bu arada. Kendi hesabimdan acmaya utaniyorum kimse tanimasa da.

Bir şey olmaz.

  • arnold schwarzeneger  (10.01.14 08:18:47)
yumurtanın akından zarar gelmez de, günde 2 yumurta sarısından fazlası zarar eder.

  • vfgerty  (10.01.14 08:20:44)
kolesterol yapar yahu!

  • [silinmiş]  (10.01.14 08:21:50)
bir şey olmaz sarısını az ye ama.

  • baldur  (10.01.14 08:24:23)
sakata gelir misin bilemem ama yakında tavuk çıkar içinden arkadaş 5 yumurta nedir ya :)

  • pampalar  (10.01.14 08:30:23)
@pampalar "5 yumurta nedir ya :)" diye sorulmasin diye keyifle yemedigimi kisaca anlatmistim.

  • ibomiu  (10.01.14 08:45:43)
hacım yumurta sarısı bakımından fazlası kolesterol yapar doğrudur ama o enerjiyi ben yakıp kavuruyorum zaten diyorsan sorun yok. ye gitsin.

  • seyduna6687  (10.01.14 08:46:33)
her şeyin fazlası zarar. 3-5 güne belli olmasa bile uzun dönemde elbet ters bir etkisi vardır.

  • bekliyoruzbakalim  (10.01.14 09:09:07)
Paran oldugu zamanlarda da ye, cok saglıklıdır. Ama sarılarını mutlaka ayır, 5 yumurtada sadece 1 tane sarı kullan tatlandırmak icin. Yumurta alırken rafta cok beklememis olanları secmeye calis, yumurtalar bekledikce protein degerleri azalir. Ayrica mutlaka buzdolabinda beklet, acikta durdukca da besin degeri azalir. Bu mevsimde domates alma salataya yuklen bence, bu mevsimdeki domates baska birseydir :) Son tavsiye pilav ve corbayi ogle yemeklerinde yeg, aksamlari daha hafif seyler gotur, tabii spor yamiyorsan.

  • lifeoverip  (10.01.14 09:09:58)
Günde 5 yumurta kolestrol arttırır. Ancak yaşın genç ise o zaman şimdilik büyük sıkıntı olmaz çünkü kolestrol zaten vücuda lazım. Ama çok uzun süre de böyle gitmemeli.

Alternatifler bulmaya çalış.
  • Nocturne  (10.01.14 09:19:24)
5 yumurta çok dostum 2 den fazla tüketme.

  • basond  (10.01.14 09:25:28)
kolesterol diye bir hastalık yok, ilaç şirketlerinin uydurması. milyar dolarları götürerek dünya medeniyet tarihinin en büyük vurgununu yaptılar.

  • baldur  (10.01.14 09:35:26)
beşinin de beyazını, ikisinin veya üçünün sarısını ye. lor iy fikir.

bunda utanacak bi şey yok. hırsızlık, dolandırıcılık yapmadan hayatta kalmaya çalışıyosun Türkiye şartlarında.
  • compadrito  (10.01.14 14:01:09)
fazla protein kanda aminoasiti arttıriy.. kanda asit olunca ph düzenlemesi için kemiklerden kalsiyum çekiliy. çekilen kalsiyum su ile böbreklerden atıliy. börbek taşı yapiy. üre ya da kalsiyum kökenli taş dökmen yakındır. bol su iç. kara işediğinde iz göstermeyecek kadar açtır çişin rengini.

  • tek millet tek dil tek yuzuk  (10.01.14 14:22:41)
günde 9 tane yiyen arkadaşlarım var. madem keyifle yemiyorsun mecburiyetten yiyorsun, yarım saat bi saat de olsa spor yap günlük. bedavadan vücut da yapmış olursun işte.

  • tescillimarka  (10.01.14 14:24:58)