kan tahlili

yarın kan tahlili için gidicem sabahtan bi baktırıyım dedim 2senedir spor yapıyoruz neler olmuş bitmiş diye:) yalnız hemşireye söylesem doktorumun istediğinden biraz daha fazla kan alıp çöpe atması mümkün olabilirmi acaba kanım son zamanlarda çok koyu renk olmaya başladı bide baya yoğun üşümüyorum falan soğukta kan fazlalığımı var aceb :)

Kan bağışla o halde? Hem faydan dokunur hem kan bağışlamak senin vücudun için de faydalı. Tabi 1 2 gün spor yapmaman ve dinlenmen gerekebilir.

Edit: İmla.
  • c0sh_kun  (09.01.14 21:22:25 ~ 21:23:03)
kan verdim zaten süresini bekliyorum

  • denizrocket  (09.01.14 21:26:24)
hemşirenin alıp atacağı kan ile fazlalık varsa da azalmaz ki :) zaten testte çıkacak fazlalık veya pıhtılaşma sorunu varsa, fazlalık varsa kan boşaltma (yarım litrelik torbaya) işlemi için yönlendirilirsin. Veya sürekli kullandığın supplement yoksa veya varsa bile bağış yapmana mani değilse tıpış tıpış hastanenin kan merkezine bağışa...
kanın koyu renk olması pıhtılaşma veya fazlalık ile alakalı bir durum değil bu arada, üşümemen de yağ dokunun yeterli olmasıyla alakalı bir durum sporcu adamsın dengedesindir.

@cigerdelen regl olamayan kadına aspirin içirilmesi hurafedir efem. aspirin damar içindeki kanı sulandırır. regl döneminde akan "kan" rahmin iç duvarının kendini bebeğe hazırlayıp bebeği göremeyince küsüp triple attığı dokusudur
  • nolmus yani  (09.01.14 21:28:57 ~ 21:31:13)
teşekkürler cevaplar için rahatladım biraz :) supplement kullanmadım bugüne kadar

  • denizrocket  (09.01.14 21:31:34)