Doktor Önerisi Olmadan Anti-Depresan (Paxil) Kullanımı

Aylardır kendimi çok depresif hissediyorum. Hayattan hiç zevk alamıyorum. Ve sosyal konularda cesaret eksikliğim var. Kasmadan hiç tanımadğım ortamlarda uzun süreli sohbetler kullanamıyorum. İnternetten bunun için en uygun ve reçetesiz olan paxili buldum. Bugün bi' tane içtim. Her sabah bi tane götürcem artık. Ama yan etkileri kol kadar uzun. Ve doktor yönlendirmesi olmadan kullanıyorum. İlaç hakkındaki entryleri okuyunca ayrı bir tırstım şimdi. Hiç doktora görünmeden prozactan çok daha etkili olduğu söylenen bir antidepresanı alarak ne gibi risklere girmiş olurum?

(bkz: paxil)

o kadar ilaç içinde bula bula paxil'i mi buldunuz?
paxil'e başlamak bir dert, bırakmak ayrı dert. kendi kafanıza göre iş yapmayın, gidin bir psikiyatriste.

  • marcelorios  (27.11.13 23:39:44)
ingiltere'de, bu ilacin 18 yasin altindaki hastalara yazilmasi yasaklandi.

ayrica, gunluk hayatin zorluklariyla basedemedikleri icin depresyona girmis kisilerde kullanilmasi da pek onerilmiyor.

agir depreseyonlar icin bir ilac bu.
  • compadrito  (28.11.13 00:03:41 ~ 00:04:12)
doktor reçetesi olmadan ilaç kullanmak doğru bir hareket değildir. başka bir şey yazmaya gerek duymuyorum.

  • fayfim  (28.11.13 00:47:00)
Çok yanlış iş yapıyorsunuz, ben paxil i doktor kontrolünde kullanmama rağmen zor bir süreçti, başlaması, bırakması.
sağlığınızı riske atmaya değmez, 3 kuruş doktor paraso vermemek için.

  • innerbliss  (28.11.13 09:04:57)
Antidepresanlar oyle kafamiza gore baslayip birakilacak ilaclar degiller.
Cok istiyorsan ilac icmek git psikiyatriste verir zaten. Devlet hastanelerinde de cok iyi psikiyatristler var.
Bu ilaclarin dozlari var, yan etkileri var, beyin kimyasallari soz konusu, sakin kullanma kendi basina.
  • mutlusismankedi2015  (28.11.13 11:29:21)
Ki senin bahsettigin kadariyla ilaclik pek durumun yok. Psikiyatristin yonlendirecegi bir psikologla halledebilirsin diye dusunuyorum. Yeter ki kafana gore is yapma, aman diyim sakaya gelmez.

  • mutlusismankedi2015  (28.11.13 11:30:36)
kendi başınıza/eczacı tavsiyesiyle başlayabileceğiniz tek antidepresan sarı kantaron. onun haricinde sakın bulaşmayın.

  • moroff  (30.11.13 14:50:46)
Antidepresanları kafanıza göre kullanmayın!!!!! Bizzat beyninizin yapısını değiştiriyor en basit ifadesiyle, mal olur kalırsınız sonra, yapmayın.

  • yahveyire  (30.11.13 15:54:07)