[]

kıbrıs hakkında birkaç şey

yarın 5 günlüğüne kıbrıs'a gideceğiz. nereleri gezmeli? neler yapmalı? telefon olayı nasıl oluyor? normal tarifemden arayıp mesaj atabiliyor muyum? turkcell kullanıcısıyım.
 
telefonu normal kullanmaya devam ediyorsun fakat tarifeni kullanamıyorsun. Pahalı yani. aradığında da, arandığında da yazıyor.


  • waryemez  (18.04.12 21:35:14) 
içki ucuz diye biliyorum, için kanımca.


  • turangue  (18.04.12 21:51:49) 
Telefon için oradan hat alabilirsiniz, fiyatları uygundu. Kendi hattınızı kullanmayın çok pahalı. Pahalının altı çizili ve bold. Gezilecek yer olarak pek bir yer yok. Girne idare eder bir.


  • tahsin sutcuoglu  (18.04.12 21:52:45) 
Nereye gidiyorsunuz, Girne mi? Kesin Girne'ye de gidersiniz gerçi, Bellapais'e gidin, orada manzarası çok güzel ama biraz pahalı bir restoran var, Kibele idi sanırım, orada yemek yiyin.


  • opucuk baligi  (18.04.12 21:57:33) 
taksıyle pazarlık yapınız.
Korsana bınmeyınız.

  • ykyt  (18.04.12 21:59:03) 
Taksilerden haberimiz var diye araba kiraladık, kafamız rahat olsun. Araba olduğundan komple gezeriz artık. Anladım, telefon işi kötüymüş. Hat alırız ya da internet sağolsun. Tens yu veri yor evri van.


  • adnan mazmanoglu  (18.04.12 22:03:00) 
alkoller duty free'den daha ucuz.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (18.04.12 22:48:38) 
kıbrıs'ta gezecek çok yer var ama hepsi birbirinden alakasız yerlerde o yüzden araba kiralamanız iyi olmuş.

1.girne lefkoşa yolu üstünde st. hillarion kalesine gidebilirsiniz. 16.30'dan sonra kaleye çıkamıyorsunuz, asker izin vermiyor. yazacağım yerlerden herhalde en çok burayı öneririm.

2.lefkoşa'da surlar içine gidip selimiye camii (aslında katedral osmanlılar zamanında camiye çevrilmiş) ve büyük han'ı görebilirsiniz. ayrıca gitmişken civarı da dolaşın. ayrı bir havası var.

3.bellapais söylenmiş zaten onu da görmeye gidin. burası eski bir manastır. biraz erken gidebilirseniz içini de görme şansınız olur. müze olduğu için belli bir saate kadar açık. etrafına da bir restoran kurmuşlar. karşısında da bir şey yemek içmek için yerler var. bunları hiç denemedim.

4.mavi köşk'e gidebilirsiniz. zamanında bir silah kaçakçısının eviymiş. şimdi askerler tarafından korunuyor. evde görmeniz gereken ilginç detaylar var. çok ayrıntı vermek istemiyorum burayla ilgili, büyüsü kaçmasın:)

5.mağusa taraflarına da muhakkak uğrayın. kaleiçini gezin. meydanda lala mustafa paşa camii var gene osmanlılar zamanında alınıp kiliseden camiye çevrilmiş bir yapı. önünde bir ağaç var kilisenin yapımı sırasında dikilmiş tam 713 yaşında genelde insanlar onu görmeden geçiyor ondan ayrıca belirttim.

6.mağusa'da meydan'ın az ilerisinde namık kemal'in sürgün edildiği ev var. burası da şu an müze. onu da görün derim.

7. dip karpaz'a gidebilirsiniz ancak burası adanın en uzak köşesi ondan yola erken çıkmakta fayda var.

8.denize girecekseniz girne'de escape beach club ya da denizkızı'nı öneririm. ikisine de giriş paralıdır ama sezonu daha açmadıklarından bu aylarda para almayabiliyorlar. ancak bence mağusa'nın denizi girne'den çok daha güzel. glapside ya da palmbeach'e gidin. ikisi de halk plajıdır.

9. mağusa'da salamis harabelerine gidebilirsiniz.

10. girne'de limanda muhakkak oturup bir şeyler için ama sakın harbour cafe'ye girmeyin. garsonlarının aklı karışık biraz.

11.girne limanda girne kalesi var. kalenin içinde ayrı bölümler var. birinde batık sergiliyorlar. değişik olabilir.

12.kapalı maraş'a girmek yasak ama sahilden biraz göz gezdirebilirsiniz az da olsa gözüküyor.

aklıma gelen başlıca şeyleri yazdım. elbette daha çok şey var. ama devam edersem bitmeyecek.

gelmeden önce telefonunuzun internetini kapatıp öyle gelin. roaming datayı kapatsanız da bir işe yaramıyor. konuşmaya gelince, roaminge giriyorsunuz. sizi aramazlarsa da iyi olur. aradıklarında size de yazıyor çünkü. siz en iyisi 5 gün için kontörlü bir hat alıp onunla takılın. telsim uçakta hat dağıtıyordu en son, belki hala devam ediyordur.

son olarak mardo'da portakallı dondurma yiyin:)

iyi eğlenceler.
  • nefertarii  (19.04.12 00:18:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.