bugünkü beşiktaş maçında kural hatası var mıydı?

izlerken aklıma takıldı.
rüştü topu çizginin dışında tutuyor ama sonra tuttuğu topu kalenin içine çekiyor. bariz bir şekilde top çizgiyi geçiyor.
demem o ki; çizgiyi geçen top gol sayılmaz mı?
hakem (her ne kadar görmemiş de olsa) golü vermeyerek kural hatası yapmış sayılmaz mı?

evet kural hatası gol olması lazımdı.

edit:kural hatası yazmışım pardon yani hakem görmedi yada kuralları bilmiyordu.
  • ozdemirac7  (15.01.12 21:04:08 ~ 21:16:58)
kural hatası, kuralın yanlış uygulanması sanırım. yani ikinci sarı kartı gösterdiği halde kırmızıyı göstermeyi unutmak gibi. bknz: ali aydın.

burada sadece hatalı karar verdi. daha doğrusu yan hakemin gözünden kaçtı. eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı bütün verilmeyen gollerde, penaltılarda, faullerde, taçlarda. vs. kural hatası yapılmış olurdu.
  • burbat31  (15.01.12 21:08:36)
Kural hatası mac tekrarı gerektirir. Bu kural hatası değil.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (15.01.12 21:18:44)
pozisyonu görmedim maçıda izlemedim ama anlattığınızdan yola çıkarak söylüyorum, kural hatası değil hakem hatasıdır yapacak bir şey yok beşiktaşın rakibi kimse güme gitmiş bir golü.

  • skywalkeremre  (15.01.12 21:57:10)
Kural Hatası: İkinci sarıdan kırmızıyı vermeyi unutmak, Yabancı sınırından fazla yabancı oyuncu oynatan takımı farketmemek vs. Maç tekrarı gerektirir.

Hakem Hatası: Yanlış ofsayt, yanlış penaltı, çizgiyi geçen, geçmeyen, verilen, verileyen goller. Maç tekrarı gerektirmez.
  • royal  (15.01.12 22:36:11)