uçurulmama sorunu

bu sözlükte sol frame i saçmasalak numaralarla dolduran şuursuza neden bi şey yapılmıyor. yeter artık yahu

o yaptığı serbest çünkü

  • baldur  (25.05.11 09:38:12 ~ 09:38:19)
pardon da adamı neyle şutlama talebinde bulunuyorsunuz ki? ne güzel işte adam bilgi giriyor siteye. ben hiç rahatsız olmuyorum şahsen.

  • deckard  (25.05.11 10:09:17)
bir de şu var. herkes istediği gibi aksın istiyor sol frame'i. kendi beğeneceği başlıklar, aykırı olmayan düşünceler, aykırı olmayan başlıklar vs.

size ne abi adam format dahilinde istediğini yapar. on binlerce yazarın kullandığı bir platformdan bahsediyoruz. herkese özel sol frame mümkün değil bence.

rahatsız olan bassın "dün" butonuna filan takılsın. bana çok saçma geliyor bu tarz eleştiriler.
  • esmer  (25.05.11 10:16:23)
siz de yapın. hatta ben de iki gündür onun gibi zincir olarak ne girsem diye düşünüyorum da bulamadım. istemediğiniz şeyleri okumama iradeniz yok mu? onlara bakmayın olsun bitsin.

  • ben smyrna  (25.05.11 10:16:54)
bana kalırsa da rahatsız edici bir şey yok.. ama şu var başlığa numara yerine numaranın nereye ait olduğunu yazsa, entrye de nuamrayı yazsa daha ulaşılabilir olurdu..

  • Her Yer Kara  (25.05.11 10:17:19)
bende rahatsız olmuyorum.
niye zorunuza gidiyor ki ?
son 2-3 günden beri sabahtan akşama kadar dönen gereksiz şampiyonluk muhabbeti ve siyasi entrylerden sıkılmadın da bundan mı sıkıldın?
adam anana bacına küfür mü ediyor?
  • ykup  (25.05.11 10:17:29 ~ 10:18:18)
saçmasalak numara dediklerinizin hepsi önemli numaralar. size saçmasalak gelmesi sizin sorununuz. şuursuz demişsiniz de, gördüğüm kadarıyla şuurlu davranan o burada. "neden bi şey yapılmıyor" bu kısma ne diyeceğimi bilemedim. bi şey yapılma gerekliliğini hissetmenize anlam veremiyorum.

@esmer, "badi" butonu ile herkese özel olmasa da en azından daha keyfi bir sol frame edinmek mümkün :)

@her yer kara, evet bu şekilde bilgilere erişebilirlik sorunu var gibi. ama sallıyorum diyarbakır'da bir numara aramak istediğimiz zaman, en azından alan kodunu yazıp aratarak diyarbakır önemli telefonlar rehberi gibi sol frame listelemiş oluyoruz. yine işe yarıyor yani.
  • deckard  (25.05.11 10:25:54)
o entrylerden rahatsız olup olmamak ayrı bir konu da, o yapılan şey kimseye hizmet falan değil, ekşi sözlükteysem zaten internetteyim demektir, internetteysem de açar bilmemne belediyesinin telefonuna kendi sitesinden bakarım. resmi daire numarası, gugılda bulmak çok kolay.

  • saatgeceninonikisi  (25.05.11 10:46:31)
@saatgeceninonikisi, bu mantıkla ekşi sözlük'e hiçbir bilgi girmeye gerek yok. komple foruma çevirelim güzelim siteyi, bitsin gitsin anasını satayım.

  • deckard  (25.05.11 10:54:25)
ben de yaptığı şeyden rahatsız olmuyorum da gereksiz olduğunu düşünüyorum. yani tamam bilgi giriyor eyvallah da ulaşılabilir formatta değil. numarayı başlık açıp nerenin numarası olduğunu entry'e yazacağına, nerenin numarasını yazacaksa oranın başlığını açıp numarayı entry olarak girse, ben de edirne havsa belediyesi başlığına gittiğimde entry olarak numarayı görsem. kim numarayı arayır da sahibini bulur ki. madem 11833'lük bilgi verme niyetin var, dediğim gibi ver. haksız mıyım. mesela oric vardı. ilçeleri mahalle mahalle başlık açar, muhtarlık numaralarını da entry girerdi. süper şahane bir hizmetti bu. ama numarayı başlık açıp altına karpuzcuk mahallesi muhtarının telefonu yazmak anlamsız. sözlük formatı daihilinde, uçurma nedeni olabilecek bir şey yok, güya bilgi de veriyor ama çöpten başka bir şey oluşturmuyor bence.

  • kibritsuyu  (25.05.11 11:02:26)
abicim şu sol framde neyi takip edebiliyorsunuz da numarayı dert ediyorsunuz : ))

ama sözlükte badi listten falan daha farklı olarak bir filtreleme sistemi olmalı. nasıl ne şekilde bilmiyorum ama olmalı :p
  • cedric tweedledee  (25.05.11 11:17:52)
yaptigi serbest arkadasin da,amac ilgi cekmekten baska birsey degil maalesef,ben rahatsiz oluyomuyum,evet biraz,gereksiz bisey cunku,ama bi entry de yazmis tepki amacli yapiyorum diye.entry si gayet akli basinda.
ama bu gercegi degistirmiyo ,amaci ilgi cekmek sadece,bazi arkadaslar var sozlukte ,tek ilgi gorebildikleri yer sozluk oldugu icin orada kendilerinden iyi ya da kötü söz ettirmek istiyorlar.

  • serabetan  (25.05.11 11:32:03)
bahsedilen kişi sadece numaraya başlık açsa bir nebze kabul edilebilir. ama arkadaş, 1.798.476 yazıp da sonra bunu "bilmem kimin geçen seneki karı" diye entry girmek kabul edilir bir şey değil. bu açıdan tam bir çöplüğe dönüşmekte ekşi sözlük. rahatsızlık veren bu bence.

telefen numaraları da tersinden verilse yine kabul edilebilirdi.
  • beyazfil  (25.05.11 11:37:10)
sene 2011 hala eksi sozluk u bugun frame inden olusuyor sananlar var : {

  • kakoy  (25.05.11 11:57:26)
clark kent modu diye bir şey var aslında. isterse 1milyara kadar rakam girsin bu modda.

  • only  (25.05.11 12:37:09)
kaldı ki clark kent modunu kullanmak da zorunlu değil. adam format dışı hiçbir şey yapmıyor. ben de rahatsız değilim.

  • xenophobe  (25.05.11 14:29:12 ~ 14:29:22)
ben rahatsizim ve girdigi entrylerin tamaminin da cop oldugunu dusunuyorum. hangi akli basinda insan "0212 498 83 83" numarasini eksi sozlukte aratip ne olduguna bakar? kibritsuyu ne guzel demis "bilmem ne belediyesinin telefon numarasi" seklinda bir baslik acip o numarayi gir. buna kimse bir sey demez. diyemez cunku bir bilgi var. ama numarayi yazip aciklamayi entryde girmek aptalliktir. neden aptalliktir? cunku numaranin ne oldugunu bilen ve arayan kisi zaten kimin numarasini oldugunu da bilir. ayrica "burayi forum yapalim o zaman" diyen deckard'a kesinlikle katilmiyorum cunku bu sekilde burasi memurlar net gibi bir sey oluyor. forum yapan zaten o sahis.

  • fundamental  (25.05.11 15:05:43)
kibritsuyu +1

@biraz da kitaplar bizi okusun, ame hizmetini gerçekten yarrlı olsun diye yapıyorsan, kibritsuyu'nun eleştirisine göz at ve daha kullanıcı dostu bir moda gir derim.
  • mahnita  (27.05.11 10:42:34)
bir insan google'da niye telefon numarası aratsın ki? yani rüyasında numarayı görmüş de kime ait olduğunu mu bulmak istemiş? deckard'ın dediği az biraz mantıklı. yani 0322* diye sözlükte aratınca sol frame'de adana önemli telefonlar listesi gibi bir şey çıkacak, adana'da bir yer arayan da tek tek bakacak. yoksa kim numarayı bulup sonra kimin numarası olduğunu bulmak ister? ama ben adana bilmemne belesiyesinin numarasına ihtiyaç duyuyorsam, sözlükte veya gagulda "adana bilmemne belediyesi" diye aratırım, başlığı açılmışsa içinden numarasına bakarım.

amacının hakikaten amme hizmeti ise sayın kitaplar bizi okusun, entry'lerinizi belediye adı olarak açın, entry olarak da numarayı girin. örnekler için oric nickli yazarın entry'lerine bakın. amme hizmeti öyle olur.
  • kibritsuyu  (27.05.11 17:00:10 ~ 21:01:09)
yazar ucmus malesef. o kadar entry'de silinmis, sebebini bilen var mi?

  • only  (28.05.11 09:48:23 ~ 09:48:58)
@deckard ekşi sözlük rehber değil benim bildiğim, telefon numarası için ilk aklıma gelecek kaynak hiç değil. buranın ortamı başka, misyonu başka. defalarca netten numara aramışlığım var da hiçbir zaman aha ekşiyi açayım bakayım diye düşünmedim. o başlıklarla uğraşan arkadaşın vaktine yazık. açık ya da gizli, yediği laflar da cabası.

  • saatgeceninonikisi  (29.05.11 17:02:22 ~ 17:02:37)
olan bitende tematik ile ilgili kendisini iğneleyici yazı yazıldı..

"sevgili yazarlar,

tematik sözlük çalışması yapmak kesinlikle yasak değildir ve sözlük yönetimi olarak bu tür çalışmaları, yazılımla girilmediği sürece, engellemeye yönelik aldığımız herhangi bir önlem yoktur. isteyen yazar, format dahilinde olduğu ve hakaret içermediği sürece, istediği entry'yi istediği başlığa istediği şekilde girebilir. bunu yaparken de, sizin yalnızca takip eden olarak kendinizi gördüğünüz ama, takip edeni tahminlerimizden çok daha fazla olan sol frame'i aynı türden başlıklarla doldurabilir ve onu aynı tür başlıkların sıralandığı bir yer hâline getirebilir. buna, sözlük yönetim ekibi de dahil olmak üzere, kimse müdahâle edemez. çünkü, ekşi sözlük yalnızca "bugün" butonu ile takip edilebilen bir yer değildir ve insanları tek bir şeyi takip etmeye zorlamaz.

sözlük yönetim ekibi olarak, herhangi sözlük yazarının sözlüğe yazma hakkının başka bir sözlük yazarı tarafından engellenebileceğini düşünmüyoruz. eğer tematik çalışmalardan rahatsız oluyorsanız lütfen sözlüğü takip etme alışkanlıklarınızı gözden geçiriniz. (bkz: #20368208) (bkz: #12511735)

iyi eğlenceler."

o da bırakıp gitti...
şimdi kına yaksın bence herkes..
  • Her Yer Kara  (30.05.11 11:53:42)
"2 ay boyunca sözlüğün ebesine paşa paşa atladm.Olay'ı yaktm.Krallar gibi de siktir olup gittim.Götlerini suya vursalr bile lord gibi eğlendm"
twitter.com!/OmerMonty/status/74354464185786369

  • only  (30.05.11 14:45:04 ~ 14:46:38)