[]

Google aramalarında çıkan saçma siteler

ne arasam 3. 4. sıralarda aradığım kelimelerle ilgiliymiş gibi görünüyor ama aslında sitede öyle bir şey yok.

yandexte arama yaptığımda bu olmuyor.

google de eskiden böyle bir şey yoktu son 1 aydır fark ediyorum.

Alakası var mı bilmiyorum ama chrome kullanıyorum.

Eklentileri sildim. Chrome yi sildim sıfırladım yok.

Ne yapalım yandexe mi geçelim?

i.hizliresim.com

 
bende de oluyor. google algoritmalarıyla oynadıklarını düşünüyorum ilgili sitelerin.


  • kutukcu  (12.09.22 20:51:12) 
bu sorun düzeltilsin diye bir ekip çalışıyor. yine de bazı aramalarda böyle oluyor. yapay zekanın zekasızlığından kaynaklı bu :P bir kaç aya düzelir bence.


  • neira  (12.09.22 21:24:48) 
SEO yapıp sırf tıklanmak için üstlere çıkmayı başaran siteler bunlar. Yandex, duckduckgo falan daha temiz bu konuda.


  • kobuzchu kiz  (12.09.22 21:43:19) 
SEO çalışmaları nedeniyle bu Allah'ın belası sitelere maruz kalıyoruz. Dört aydır Yandex kullanıyorum sırf bu yüzden


  • soper  (12.09.22 23:25:42) 
su entry'de haber sitelerini engelleme yolu var, guzel calisiyor. (bkz: 107293018)

sizinkinde durum farkli sanirim, rastgele siteler cikiyor gibi. onun icin de bir yontem yazmislar baslikta. Google aramasinda blokla cikiyor demisler, ben denemedim ama buyrun: (bkz: #106324482) bloklaya bloklaya biter belki.
  • supergirl  (13.09.22 21:07:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.