Sürücü belgesi için sağlık raporu vol.2

Selamlar,

Sürücü belgesi sağlık raporu almak için aile sağlık merkezine gittim. Birkaç soru sordu ve işleminiz tamam dendi. Rapor vb. verilmedi. Nüfus müdürlüğünün sistemin otomatik düşecek dediler. Ancak ben bu bilgiyi e-devlette ya da e-nabızda doğrulayamıyorum. Yarın nüfus müdürlüğüne gittiğimde "raporunuz nerede?" sürprizi ile karşılaşır mıyım?

nasil ya. resimli belge olmasi gerekmiyor mu? 5-6 ay once oyleydi. sitesinde bile yaziyordu. madem dijital'e dondu. emniyet sitesinde bilgisi olmali.

  • buenosdias  (24.05.21 14:54:37)
Sistemde görünüyor ama illa elimde rapor olsun derseniz e nabız da raporlarım bölümünde vardır çıktısını alabilirsiniz.

  • mutekebbir  (24.05.21 15:05:12)
yok bir şey olmaz. parayı ödedin mi diye soruyor geçiyor.

  • glamdr1ng  (24.05.21 15:25:44)
@buenosdias ben de şaşkınım. bu yönde bir bilgi yok ve aile sağlık merkezi rapora gerek yok dedi. hatta sağlık beyan formu var, onu da e-devletten doldurmuştum. "çıktı alamadım" dedim. "gerek yok. sistemde varsa yeterli." dediler. sanırım e-devlet epey geliştirmiş kendini.

@mutekebbir duyuruda da belirttiğim gibi e-nabızda raporlarım bölümünde böyle bir rapor yer almıyor.
  • himmet dayi  (24.05.21 15:42:40)
edevlette sürücü sağlık raporu gibi bir başlık altinda olması gerekiyor, ben de yeni almıştım, e-devlette görebiliyorum, iyice baktınız mi?

  • orient blue  (24.05.21 16:13:14)
@orient blue

evet, dediğin gibi aratınca buldum.

ilgili link: www.turkiye.gov.tr
  • himmet dayi  (24.05.21 16:35:14)
Başkasının işine yarayabileceği için buraya yazayım son durumu.

Dün Nüfus Müdürlüğüne gittim. Sadece 1 adet biyometrik fotoğraf istiyorlar. Onun dışında sağlık raporu ve sağlık beyan formu e-devlette yer alıyorsa ve gerekli harçları ödediyseniz "harçları ödediniz değil mi?", "sağlık raporunuz vardı değil mi?" sorularını sordular ve 5-10 dakika içinde hem kimlik kartı hem de sürücü belgesi işlemleri tamamlandı.
  • himmet dayi  (26.05.21 13:56:45 ~ 10.03.22 08:39:54)