Gss borcu olduğu halde

Muayene olma hakkı devam ediyor mu? Evetse yine şu tarihe kadar deyip bir tarih verildi mi?

31 aralık 2020'ye kadar sadece kamu hastanelerinde muayene olunabiliyor.

  • hadsafhada  (12.01.20 20:07:18)
ben kendi adıma aralık ayında göz numarası için gitmiştim, güya borçlu halde muayene olabiliyorduk, beni kapıdan döndürdüler borcunuz var diye. Sgk'ya gittim, he o gözde vs geçerli değil :) ancak çok acil durumlarda geçerli oluo ((: dedi ordaki kız. paşa paşa 2300 tl yatırdım, ve göz muayenesi oldum.

  • ssiradanbirigibi  (12.01.20 20:26:34)
@ssiradan anlamadım göz değilde dahiliye olmasaydı olacak mıydı? Yoksa sadece acilden giriş yapanlar mı? Acilden zaten ücret alınmıyor, gss olmasa dahi

  • enis buyutucu  (12.01.20 20:45:26)
konudan bagımsız sunu demeye geldım, acılden ucret alıyorlar arkadaslar. acılde trıyajdakı koda baglı olarak muayene ucretı kesıyorlar. kırmızı alan harıcı 50 lıra muayene ucretı odedık gecenlerde.

  • dalgaci mahmut  (12.01.20 20:53:09)
2019 yılında da göz ücretliydi. ben 2019 kasım'da göz muayenesi olmak için 50 lira verdim. hesapta reyiz prim borcu olsa dahi vatandaşım sağlık hizmetinden yararlansın dediydi. neyse yol yaptı hamdolsun^^

  • Tears of Devil  (12.01.20 20:59:29)
hükümetin esas planı borçlu olanlara borcun tamamını kapatmazlarsa parasıyla bile hizmet vermemek. reisin biz kullarına sunduğu "muayene olabilme hakkı" ise parasıyyla zaten. öyle sigortadan karşılanacak şekilde falan değil. o kısmı yanlış anlaşılıyor sanırım. acil kırmızı ve sarı alan -yani gerçek acil hastaları- hariç acil, poliklinik vs. hepsi ücretli gss ve bağkur borçlularına. fakat reis buyuruyor ki; yüzlerce-binlerce lira olan borcunuzun tamamını değil de ilk kayıt için 50tl, sonraki her işlem için de ayrıca ücret ödeyerek kamu hastanelerinden şimdilik yararlanabilirsiniz.

  • hadsafhada  (12.01.20 21:09:46)
@hadsafhada ağam bizimle eğleniy diyebiliriz o zaman. yine kelime oyunu, yine vatandaşa kazık. oh mis.

  • Tears of Devil  (12.01.20 21:13:40)