[]

Adıma açılan numara yüzünden icralık olmuşum (Reel Alacak-Turkcell)

1 hafta once reel alacak tarafından evime gönderilen icra mektubunda Turkcell'e borçlu olduğumu öğrendim. Alacaklı firmayı aradığımda borcun 2015 yılında adıma açılan bir telefon numarasının kapama ücreti ödenmediğinden kaynaklandığını söylüyor. Numarayı da verdiler ben de konuyu Turkcell'e taşıdım bugün evrakta sahtecilik yok imzanız uyuşuyor (imza taklit etmek zormuş gibi) diye geri dünüş yaptılar. Hiçbir türlü numara nerede, hangi bayide, ne zaman açıldığı hakkında bilgi verilmiyor.

Sırada ne yapabilirim? Kime şikayet edeceğim. Nereye gideyim, kimi arayayım? Yol gösterecek olan varsa sevinirim.


 
Avukat?


  • veritaslibertas  (15.11.18 16:53:28) 
Avukatı karşılayacak bütçem yok şu an.

Ayrıca Turkcell numara borç sorgulama bölümü hata veriliyordu uzun süredir şimdi yeniden baktım ve hattın 12 ay kullanıldığını görüyorum. Borç 0 Tl gözükmekte büyük ihtimal Turkcell bunu çoktan üzerinden atıp alacaklı firmaya verdiği için.
  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (15.11.18 17:04:42) 
Avukat değilim ama önce adresinize icra takibi için kağıt gelmesini bekleyin. Geldiğinde gidip borcun tamamına itiraz edin. Karşı taraf itiraz için mahkemeye başvuracak o aşamada derdinizi anlatırsınız


  • goodman  (15.11.18 18:04:04) 
Beyaz masaya ve tüketici hakem heyetine gidip bunlar dolandırıcı diye şikayette bulun. Evrak göstermeden para istiyorlar deyin. Borcum yok kabul etmiyorum deyin. Sözlükte bu reel alacak ile ilgili başlık var orayı da okuyun. İcra gelirse itiraz edin.


  • lupelius  (15.11.18 18:18:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.