[]

Altın takıda en az işçilik ?

Eşime hediye bileklik alicam, netten bakıyorum 500 lira altın maliyeti ise en az 1500 lira çekiyorlar. Bu kadar işçilik abartılı değil mi. Eşim dikkatsiz biri maalesef geçen bilekliği kayboldu gitti. Pahalı birşey almıyım ama yarın eşim bileklikten sıkılırsa üzerine para koyup başka model alalım. Acıyorum da işçilik için altın parasının 2 katı işçiliğe. İşçiliğe az yada makul olan takı nerde bulabilirim.
 
Peki altın değil de swarowski baksan? Gerçi satmak falan diyince bilemedim.


  • kablelvuku  (05.11.18 09:47:23) 
Eminönü’nde rococo iş merkezi var, kuyumcunun adını tam hatırlamıyorum ama pasaja girip asansörle 1 kat indikten sonra, asansör solunda kalacak şekilde ilerliyodun, sağdaydı. Çok aşırı kalabalık oluyordu, ordan da bilebilirsin belki. Gramına 15 tl işçilik alıyorlardı bi ara, altınbaş 55-60 tl alırken. Şu an durum nedir bilemem ama yine hesaplıdır. Sadece model sıkıntısı olabilir, onu bilemiyorum.

Bi de 22 ayar alabilirsiniz işçilikten kaçmak istiyorsanız, 22 ayarın işçiliği daha düşük oluyor, burma bileziğin hiç yok gibi hatta.
  • ekaterina  (05.11.18 09:53:07) 
bu devirde akli basinda hicbir hatun altin bilezik gibi birseyi takmaz, gidin dogru duzgun bir takiya, tasarima para verin, taktikca mutlu olsun, bir de yanina birkac tane gram altin alin, o da yatirim olsun.


  • mavicorap  (05.11.18 09:57:39) 
Gümüş al, gümüş özel tasarım yapan yerler var. Hem fiyatı makul olur hemde görüntü olarak bence gümüş takılar daha güzel duruyor.


  • kraldan cok kralci  (05.11.18 10:36:47) 
@mavicorap bileklikten bahsediyorum bizelik değil


  • Fritz-X  (05.11.18 11:01:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.