[]

Üniversiteleri bölmenin mantığı nedir?

Cahilliğime verin, bunun sebebini bir türlü anlayamadım. 13 üniversiteyi bölüp çat diye de 20 yeni üniversite açmanın ne gibi bir faydası var? Mantığı nedir yani, neden yapılıyor bu? Sözlükte istanbul üniversitesindeki iki tıp fakültesinin birbirlerinin test sonuçlarını değiştirecek kadar entrikaların döndüğü ve bunun yıllardır böyle olduğu ile ilgili bir şey okumuştum ama 13 üniversiteyi bölüyor olduklarına göre konunun "siz iki fakülte anlaşamıyorsunuz ayrılın"dan daha farklı olduğu net.
 
Öğrenci sayısı çok fazla. Meslek yüksekokullarını ayırmak için bölüyorlar aslında. Meslek yüksekokulları genelde şehre dağılmış halde bulunuyor. Merkez kampüsten ayrı oldukları için yönetilmeleri de zor oluyor. Benim desteklediğim bir uygulama.


  • dissendium  (25.04.18 21:21:08 ~ 21:21:22) 
Bonus olarak da yeni üniversite olacağı için yeni rektör, yeni hademe, yeni çaycı, yeni genel sekreter, yeni makam arabaları vs vs, bi sürü "iş" yaratıyor. Tabii üretimde bi değişiklik yok ama o ayrı. (Devlet olduğu için de hepsi sana-bana 'masraf')

Ha bir de, böl-yönet mantığı var siyasi anlamda.
  • idonthaveatvset  (26.04.18 07:22:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.