[]

SKT'si dolmuş kahve

Arkadaşıma Viyana'dan kahve siparişi verdim. Sağolsun almış ama alırken paketin tarihine hiç bakmamış.

Vakumlanmış pakette çekilmiş filtre kahve.
Üretim tarihi: Ocak-16
SKT: Temmuz 17

Bu kahve içilir mi? Atılır mı? Ne dersiniz?

 
Bayatlamıştır, tadı taze çekilmiş gibi olmaz ama vakumlu paketteyse bozulmamıştır bence.


  • kobuzchu kiz  (15.11.17 16:08:35) 
Kahve mikrobiyolojik anlamda bozulmaz. Zehirlemez yani sizi. Açın içip bakın, tadında sorun yoksa içebilirsiniz. Kahvede bayatlama aromanın bozulması/kalitenin düşmesi olarak kabul edilir, siz içerken sorun yoksa, yoktur.


  • opucuk baligi  (15.11.17 16:10:56) 
tadına bakın hoşunuza gitmezse içmezsiniz. onun dışında içseniz bile sıkıntı yaratmaz. çekirdekleri uzun zaman saklıyorlar.


  • total paranoia  (15.11.17 16:23:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.