[]

frankfurt havaalanı transit vizesi -mevcut bir bilginin teyidini istiyorum!

istanbul'dan amerika'ya frankfurt üzerinden yapılacak aktarmalı bir uçuş için terminal-1 den yani uluslararası alandan çıkmamız gerekmiyorsa hiçbir pasaport kontrolünden geçmeden 2 saat bekleme alanında oturup koridorun öbür ucundaki uçağa bineceksek transit vize falan gerekmiyor öğrendiğim kadarıyla.

doğru mudur? son zamanlarda bunu gerçekleştiren var mı?

şu linkte: www.almanyakonsoloslugu.com ''almanya havaalanı transit vizesi'' paragrafında yazıyor. almancası olan biri bana bu sayfanın almancasının linkini atabilir mi acaba?

ayrıca şu cevaplarda:

eksiduyu.ru

mevcut

 
Evet doğru. Transit vize gerekmiyor. Abd uçuşları için söylürum, Münih, frankfurt, amsterdam, londra... buralarda aynı havaalanıysa transit vize gerekmiyor. (Terminal farklı bile olsa).


  • artci sarsinti  (23.09.17 14:52:04) 
Merhaba,

ABD/Kanada'ya gidiyorsanız ve bu ülkeler için geçerli vizenz olduğu sürece doğru bilgidir, transit vize almanıza gerek yoktur.

Buyrun resmi kaynak:
tuerkei.diplo.de
  • taurina  (29.01.19 20:31:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.