Bir tikten daha fazlasını bekliyor veya yapıyor musunuz?

Evet, dert şey yapma butonunu kullanabileceğiniz bir soru olabilir bu ama olsun.
Bazen içinden çıkılmaz bir durumdan kurtulmak için duyuru açıyor veya buna cevap veriyoruz ya da en basitinden, duyurucudan daha çok efor harcayıp araştırma yapıyoruz filan. Efendi yanımızı kenara bırakıp egomuzu konuşturacak olursak eğer, bir "kuru tik"ten daha fazlasını bekliyor musunuz? Böyle bir durumdan kurtulduğunuzda, size yardımcı olmuş kişiye özel mesaj filan atıyor musunuz?

Adam benim için mesaj gönderip kod almış, birisini arayıp öğrenmiş ya da bir tikten fazlasını hak etmiş ise ne gerekiyorsa yaparım.

Burada yaptığım bir photoshop çalışması için birisi çok teşekkür edip ne yapabilirim demişti bende çydd ye bağış yapmasını istemiştim bunun gibi güzel şeyler oluyor tabi.
  • gozu acik sevisen yahudi  (30.01.17 00:52:28)
beklemiyorum. tick de beklemiyorum. ne ki tick? yenir mi?

  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (30.01.17 00:52:45)
Tikimi versinler yeter, tik atilmayinca adeta baharatsiz bir yemek, meltemsiz bir yaz gibi eksik duruyor soru.

  • neferkitty  (30.01.17 00:57:08)
yoo. birine yardım etmekten çok kendi merakımdan araştırıyorum.

bi de tik atmayan epey kullanıcı varken tik almak bile ayrıcalık :D
  • sttc  (30.01.17 01:00:27)
Minnettarlığımı göstermek adına mesaj atarım arada ama kimseden mesaj beklemem.

  • devilred  (30.01.17 01:01:03)
şahsen, sikimde bile değil dostum.

  • zirrealist  (30.01.17 01:34:02)
Tiki de beklemiyorum, yardımcı olduysa ne güzel, olamadıysa da en azından denedim. Zaten Bildirimler'de geri çıkmadığı sürece hatırlamıyorum da yazdığım cevabı. Duyuruyu silerse de önemli değil.

  • aychovsky  (30.01.17 01:36:37 ~ 01:37:07)
"kuru tik"ten fazlasını beklemiyorum. tik demek ben senin cevabını okudum, cevabın işime yaradı, eyv. demektir benim için. bu da yeterli. ayrıca özel mesaj gelirse falan mutlu oluyorum ama tabii ki. bekliyo muyum? hayır. o kadar efor sarf etmemi gerektirecek kompleks sorulara cevap vermiyorum zaten, uğraşamam hehe.

  • der meister  (30.01.17 02:26:29)
beklemiyorum sanıyordum ama bekliyor da olabilirim. fazlasını yapıyor gibi olduğumda hemen her seferinde bir "çok teşekkürler" mesajı geliyo zaten sağolsunlar, doğrusu bu gibi gelmeye başladı o yüzden aynını ben de yapıyorum.

ancak teşekkür mesajını alınca ben onlara geri ne yazacağımı çok bilemiyorum ondan eminim bak. "eyv. ne demek zevkti" gibi şeyler yazıyorum.
  • kaichi  (30.01.17 02:51:30)
Bi halta yaradıysam "evet dediğini yaptım oldu" demelerini bekliyorum. Birine verdiğim moralle gitti kıza açıldı mesela. İki gün adamı iteledim. Umudum da yoktu başta. Üçüncü gün "abi oldu" dedi. Adını bile hatırlamıyorum. O da beni hatırlamaz. Marsa pathfinder indirmiş nasa kıvancı yaşadım.

  • kargn  (30.01.17 03:40:41)
ben nadiren soru soruyorum, onlarda çok aman allahım ne büyük meseleyi çözdüm türünden önemli konular olmuyor. öyle bir durum yaşamadım ama illa mesaj atıp teşekkür ediyorum, nokta atışı bir cevap almışsam.

sanmıyorum ki ben verdiğim cevaplarda, insanların çok büyük bir sıkıntısını çözmüş olayım? ama bir beklenti içine girmiyorum.
  • wilhelmwasmuss  (30.01.17 03:47:12)