evropa gormusler

pek muhterem ab uyeleri

ab ullelerinde chip/pin seklinde banka kartimizla bakkalda cakkalda lokantada odeme yapabilir miyiz?

hesabimizda euro var diyelim, ama bankamiz turk bankasi (teb) bu hesaba bagli atm kartiyla gidip butger kingde hesabi nakit ile hic ugrasmadan odeyim istiyorum. olir mu?

olur tabiki. hatta bazı bankaların yurtdışı harcamalarınızla ilgili kampanyaları falan da oluyor.
kredi kartı da olur.

  • logisticsmanager  (29.05.16 11:35:47)
olur da karli olmaz, odemesini tl'ye anormal kurlardan ceviriyorlar.

  • ezeriko  (29.05.16 12:05:15)
@ezeriko
hesapta euro olacak yani tl euro donusumu olmayacak.

  • exlibris  (29.05.16 12:19:12)
bankana bi sorsan iyi olur.

  • fever  (29.05.16 12:24:48)
ben hep oyle yapiyorum. nakit cevirmek cok ugrastirici.

yalniz bankamatik karti degil kredi karti kullaniyorum.
  • varg  (29.05.16 13:44:28)
Yanlış biliyorsam düzeltin ama burada devasa bir çakallık söz konusu.

Hesabınızdan tl varsa, kartla yaptığınız euro harcamanızda banka 1 kez kurla çarpıp ödemeyi yapıyor.
Hesabınızda euro varsa, kartla yaptığınız euro harcamasında, banka 1e1 olarak euro düşürmüyor. Önce hesabınızda euroyu tl kuru ile çarpıp tl yapıyor, sonra tekrar euro kuru ile çarparak hesaptan kesiyor.
  • archmage mahmut  (29.05.16 14:03:37)
olmuyor diye hatırlıyorum ama bi danısın

  • m7rv7  (29.05.16 14:29:00)
archmage +1. o yüzden euro tutmayın hesapta tl hesabınızdan harcama yapın.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.05.16 14:39:59)