betta balığımda anormallik var

selam. betta balık besliyorum. fanusta değil akvaryumda. kaliteli yem kullanıyorum, suyunu da değiştiriyorum ama son 1-2 gündür anormal davranıyor. çok tepkisiz, hareketleri genelde sarhoş gibi. sanki önünü görmüyor derinliği algılamıyor gibi yere sürtüyor. çoğunlukla yüzeyde hareketsiz duruyor. bazen çok ani ve hızlı harekete geçip cama çarpıyor. az önce yem verdim o bile dikkatini çekmedi, artık bi anormallik var gibi. sıkıntısı ne olabilir?

Cattapa yaprağı tavsiye ediyorum. Her derde devadır.

  • inawen  (06.02.16 21:07:44)
oksijen seviyesi diyorum ben.

  • zam sampiyonu domates  (06.02.16 21:34:48)
Akvaryum.com forumuna yazin. Orada mutlaka kesin eshis koyup tedaviye yonle dirirler.
Oksijen seviyesiyle ilgili oldugunu sanmiyorum. Labirentli baliklarin oksijenle ilgili sorunlari olmaz diye biliyorum.
Yerlere surtunmesi parazit belirtisi olabilir. Kasiniyor olabilir yani. Bana oyle geldi ama ben de uzman degilim. Benimkinin basina gelmedi oyle birsey
  • innerbliss  (06.02.16 23:41:52)
suyuna metilen mavisi damlatmayi denediniz mi?

  • bir varmis bir yokmus  (07.02.16 01:20:55)