[]

şehirdışından sıfır araba almak

Bu konuların cahiliyim biraz. Şimdi ben İstanbul'dayım, ikametim de burada. Balıkesir'e gidip sıfır bir araba alsam, plaka, ruhsat vs. işleri nasıl oluyor? Balıkesir'e ikamet aldırmam gerekiyor mu? Bir de arabayı İstanbul'a getirmek için hgs / ogs almak lazım değil mi, o nasıl olacak?
 
İkamet aldırman gerekmiyor, işlemi ordan da yapsalar 34 plaka çıkacak sana. HGSyi de beş dakikada bankadan alabilirsin. Almasan bile geçtikten sonra 15 gün içerisinde aldığın zaman ceza gelmez. Sen vekalet vereceksin, arabayı aldığın yer işlemleri halledecek.


  • animalman  (11.01.16 10:04:51 ~ 10:05:36) 
(bkz: geçici plaka)

Bayi her şeyi halledecek.
  • teknikekip  (11.01.16 10:09:54) 
Normalde araci aldiginiz ildeki bayi trafik ruhsat islerini bir plakaciya devrediyor, o plakaci sizi arac tesliminden bir gun once arayip aldiginiz ildeki trafik tescik burosuna cagiriyor, oraya birlikte gidip ruhsat islemleri icin imza atiyorsunuz.

ama sizin durumunuzda siz istanbuldasiniz ikametiniz de istanbul, araci balikesirden alip istanbula donerseniz, bayinin bunu bilip istanbuldaki bir plakaci ile baglanti kurup isleri oraya devretmesi lazim ki siz ile trafik tescil burosuna gidebilin. bu 2-3 gun gecikmeli arac teslimine sebep olabilir. aracinizi nereden alirsaniz alin 34 plaka olacaktir ikametinizden dolayi.
  • gerenkyok  (11.01.16 17:28:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.