Bilişim suçlarına şikayette bulunan var mı? süreç ve sonuç?

herkese açık bir instagram hesabının sahibi, (eğlence grubu gibi bir profil, şahsi hesap değil)
sayfasında paylaştığı bir resim altında bana küfür etti.

ekran görüntüsü aldım.
sonra özür dilemesini istedim, önce yazdıklarını sildi, sonra da engelledi,
mesaj attım, yaptığı davranışın çocukça olduğundan bahsettim,
sonra da hukuki yollara başvuracağımı ifade ettim.

gıcık bir şekilde ciddiye almadı, smiley filan iyice sinir etti.

Soruma gelirsek sonuç hiç umurumda olmamakla beraber ben sadece biraz korksun,
en azından bir ifadeye çağrılsın filan istiyorum,
sadece bu yüzden bilişim suçlarına hakaretten şikayet edeceğim.

daha önce şikayet eden varsa,
süreç ve sonuç hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

boş iş hiç uğraşma.

uzun uzun şimdi yazardım ama eve yeni geldim sayılır aşırı yorgunum.

vaktine, enerjine, parana her şeye yazık ya

hiçbir şey olmaz. en sonunda öpüşün barışın kimseyi meşgul etmeyin eften püften meseleler için denecek çünkü
  • vosvos3131  (01.12.15 23:17:30)
@vosvos3131 dediğim gibi sonucunda ceza alması ya da almaması hiç önemli değil.
benim isteğim sadece polis bunu ifadeye çağırsın, bu da biraz korksun o kadar.

  • livaneli kadir  (01.12.15 23:32:13)
malum sosyal medyada herkes birbirini şikayet etmekle , dava açmakla tehtit ettiği için adam sallamamış olabilir. ciddi olduğunu düşünmemiştir.

  • gazozailacatmauzmani  (01.12.15 23:36:01)
bi arkadaşımın bikinili resimlerini alıp facebook profili oluşturmuşlar başka isimle. resimleri ayrıca bi porno siteye atmışlar. savcılığa gitti sayfalar kaldırıldı ama adam bulunamadı. savcı da üzülme oluyo bunlar demiş :)

  • ergenpezeveng  (01.12.15 23:36:57)
hangi biri ile uğraşsın devlet. işin içinde devlet büyükleri, Allah, kitap olmadıkça fazla sallayacaklarını sanmıyorum.

  • rosencruz  (02.12.15 01:23:56)