pantolon bedeni sorunsalı

şimdi bir pantolonuma bakıyorum mesela w 31 l 32 yazıyor birinde sadece 48 yazıyor. pantolon satın almaya gidip birini beğenince de satıcı bedeniniz kaçtı diyor. bu noktada ne demek lazım?

W 31 l 32 = bel 31 Boy 32, kot bedeni cok buyuk ihtimalle.
48 de normal beden, european.
Ingiliz olsa 48 beden 22 filan olacakti, amerkkan olsa 18 gibi olurdu sanirim.

Beden donusum tablolari var. european/uk/us diye. Europeanda da italyan/fransiz/alman vardir.
Italyanlarin 42si almanlarin 38-40i filan oluyor, dar ince kaliplar.
Falan filan.
  • kuehles blondes  (01.12.15 22:38:53)
boyum 1.71 32 boy iyi geliyor bana. paça yaptırmama gerek kalmıyor. senin boyun kaçsa ona göre fikir olsun mesela. belini de sen biliyosundur zaten.

  • ergenpezeveng  (01.12.15 23:05:56)
aslında bu numaralandırmalar neye göre değişiyor onu da merak ettim. iki farklı türde numaralandırma var sonuçta. bu european/uk/us farkı mı yani?

  • tepedeki psychedelic adam  (01.12.15 23:18:45)
kumaş kot farkı. kot 32 ise kumaş 42 oluyo diye biliyom ben kabaca :) onların da birsürü ayrıntısı oluyo ceket için vs. ama temelde kot kumaş yani.

  • ergenpezeveng  (01.12.15 23:28:05)
Farketmez satıcı işini biliyorsa zaten senin söylediğin bedeni kendi kullandıkları bedene uygular.

30-32 gibi bedenler genelde kot pantolonlar, 40-42 gibi bedenler kumaş pantolonlarda oluyor daha çok, 46-48-50 diye gidenler ise italyan ölçü biriminde oluyor, kot kumaş farketmeden kullanılıyor, az marka tarafından tercih ediliyor diye biliyorum.
  • atom karincanin torunu  (02.12.15 00:29:51)